Başbakan'dan güreş mesajı!

Spor Bakanı Suat Kılıç, Lozan'da görüştüğü Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Jagues Rogge'a, Başbakan Erdoğan'ın 2020 adaylığı ve güreş içerikli iki mesajını iletti...

21 Şubat 2013, Perşembe 02:30
- A +
Başbakan'dan güreş mesajı!

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, beraberindeki Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener ve Bern Büyükelçisi Tanju Sümer ile Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Jagues Rogge ile dün Lozan’da görüştü. Nezaket ziyaretinde Bakan Kılıç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın iki mesajını da başkan Rogge’a iletti.

1. mesaj


“Beşinci kez adayız ve bu kez Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları İstanbul’a kazandırmak için etik kurallar çerçevesinde gereken tüm hamleleri yapmaya hazırız. Başta insan kaynakları ve finansman olmak üzere tüm imkanlar İstanbul kentinin kullanımına tahsis edilmiş durumdadır. Olimpiyatın İstanbul’a gelmesini bölgemizde yeni bir barış ve medeniyet hamlesi olarak değerlendiriyoruz”.

2. mesaj

“Güreş sporu Olimpiyat Oyunları’nın ilk branşlarındandır. Londra 2012’de, 26 ülke bu branştan madalya kazandı. Güreşin Olimpik bir branş olarak kalması arzumuzdur. Aksi halde büyük bir kitleyi etkileyecek bir süreç yaşanacaktır” mesajı da Bakan Kılıç aracılığı ile olimpiyat komitesine iletildi.

‘Güreş için süreç bitmedi’


Öte yandan Bakan Kılıç, bu yıl başlanacak projeler hakkında bilgi verirken, Rogge güreşle ilgili yanıt verdi. IOC Başkanı Jagues Rogge, “Güreş için henüz herşey bitmedi. Son sözü söylemek için henüz erken” diye konuştu.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.