Bacak açma egzersizleri, Orijinal Yoga Sistemi ile 15 dakikada bacakları tam açma!

Bacaklarımızı nasıl esnetebiliriz ve tam açabiliriz? Üst üste iki kez Dünya Yoga Şampiyonu Nur Bahar Tüzüner tarafından hazırlanan “Bacakları Tam Açma” videosu ile her gün düzenli uygulama yaparak bacaklarınızı kısa bir sürede esneterek tam açmanız mümkün.

19 Ağustos 2020, Çarşamba 11:41 Son Güncelleme:
- A +

Günümüzde birçok kişi sağlıklı ve mutlu bir yaşam istiyor ve bunun yollarını arıyor. İçinde bulunduğumuz Covid-19 sürecinde bedensel olarak daha az hareket etmenin getirdiği fiziksel sorunları aşmak, hareketsizlik ve yanlış beslenmeden kaynaklanan kilo problemlerini gidermek, oluşan gerginlik ve stresi ortadan kaldırmak için Uluslararası Yoga Federasyonu’na üye uzman antrenörler, herkesin evlerinde rahatlıkla uygulayabileceği Orijinal Yoga Sistemi tekniklerinden oluşan faydalı videolar hazırlıyor.

Orijinal Yoga Sistemi videolarının danışmanlığını Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf yapıyor. UYF Başkanı Manaf, Orijinal Yoga Sistemi ile ilgili şu noktalara dikkat çekiyor: “Gerçek Yoga yani Orijinal Yoga Sistemi, evrensel bir spordur. Tüm sporların hem atası hem de anasıdır. Yeryüzünde mevcut olan tüm sporlar yoga temelinin üzerine oturur. Sekiz basamaklı Orijinal Yoga Sistemi’nin üçüncü basamağı Asana olarak adlandırılan duruşlardan oluşur. Asanalar, tam fiziksel ve zihinsel rahatlamaya ulaşmak için bedeni ve zihni uyumlu bir şekilde harmanlar. Orijinal Yoga Sistemi’ndeki duruşların düzenli uygulanması fizyolojik sistemi tümüyle gençleştirir. Asanalar sağlık, güzellik, güç, dayanıklılık, hafiflik, aydınlık, sinirsel dinginlik ve mutluluk verir. Omurga esnekliğini artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir. Düzenli uygulama mükemmellik getirir. Orijinal Yoga Sistemi’nde yer alan duruşlar aşama aşama, belirli bir sırada ve uzman eşliğinde uygulandığında beden ve ruh sağlığına çok önemli yararlar sağlar. Etkili olmalarının en büyük sebebi, doğru nefes ve konsantrasyon eşliğinde uygulanmalarıdır.”

UYF Başkanı Akif Manaf, “Bacakları Tam Açma” videosunda uygulanan duruşların faydalarını ise şu şekilde anlattı: “Videoda yer alan tekniklerle bacaklar esnemekte ve kişi düzenli uygulama ile bacaklarını tam açabilir hale gelmektedir. Bu duruşlar diz arkasındaki kirişleri, bacak, kol, omuz ve göğüs kaslarını esnetmekte; boyun, sırt ve bel kaslarını güçlendirmektedir. Duruşlar, karın organlarına masaj etkisi yapmakta ve bölgedeki organlar canlanmaktadır. Omurgada kan dolaşımı artmakta ve sırt ağrıları giderilmektedir. Omurga ve omurlar canlanmakta, bedenin genel dengesi gelişmektedir. Tüm organizma güçlenmekte ve dinçleşmektedir.”

Üst üste iki kez Dünya Yoga Şampiyonu Nur Bahar Tüzüner, videonun düzenli bir şekilde uygulanmasını önererek, duruşları uygularken bedeni aşırı zorlamadan çalışılmasının önemine dikkat çekti. Tüzüner, videodaki Orijinal Yoga Sistemi tekniklerine günde sadece 15 dakika ayırarak bacakları esnetip, zamanla tam olarak açabilmenin mümkün olduğunu belirtti. 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...