Alman Becker, İngiliz oluyor!

Tenisin dünyaca ünlü efsanesi Alman Boris Becker, İngiliz vatandaşı olacağını duyurdu.

11 Haziran 2015, Perşembe 15:48
- A +
Alman Becker, İngiliz oluyor!
Olimpiyat, 6 grand slam, 49 turnuva ve 3 Wimbledon şampiyonluğu bulunan 48 yaşındaki eski tenisçi Boris Becker İngiltere'yi sevdiğini ve adada daha huzurlu yaşadığını söyledi.

Sırp tenisçi Novak Djokoviç'in koçluğunu yapan Boris Becker artık Almanya'dan ayrılıyor.

30 yıl önce tenis sporunun idolu olan Becker yaşamını İngiltere'de devam edecek. 1985 yılında Wimbledon karşılaşmalarında kızıl renginde saçları ve agresif tutumuyla İngilizlerin kalbinde taht kuran Becker'de İngilizleri sevmeye başladı.

Wimbledon turnuvalarında 12 yıl BBC'ye sunuculuk ve yorum yapan Boris Becker geçtiğimiz Çarşamba günü yine BBC'ye verdiği röportajda ' evet yakında İngiliz vatandaşı olacağını teyit etti'. Londra'nın Wimbledon semtinde ev aldığını eşi Lilly oğlu Amadeus'la beraber yaşamını Wimbledon'da sürdüreceğini açıkladı.

Almanya'da yaşamından memnun kalmadığını ve sevmediğini söyleyen; inişli, çıkışlı kariyerinde Almanya'da beklediğini bulamadığını belirten Boris Becker şansını İngiltere'de deneyecek. Ayrıca 'Times' Radyosuna'da konuşan Boris Becker, "Bağlarımı Almanya ile koparıyorum. Çoktan beri Almanya'da oturmuyorum çünkü Almanya'da özel şahsiyetimi kaybettim" dedi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...