5 maç ceza ve hükmen mağlubiyet!

Türkiye Futbol Federasyonu 7 Mayıs Cumartesi günü oynanması gerekirken çıkan olaylar sonucu iptal edilen Beşiktaş maçı nedeniyle Bursaspor'u hükmen yenik ilan etti. Bursaspor'a ayrıca, 5 maç saha kapama cezası ile birlikte deplasmandaki ilk 3 maçına da Bursa seyircisini götürmeme cezası verdi.

12 Mayıs 2011, Perşembe 13:52
- A +
5 maç ceza ve hükmen mağlubiyet!Bu hafta oynanacak olan Kasımpaşa-Bursaspor maçına ve yeni sezondaki ilk 2 deplasman maçına Bursa seyircisinin alınmaması kararının yanı sıra; bu sezonun son haftasındaki Gençlerbirliği maçı ile beraber yeni sezondaki evsahibi olduğu ilk 4 maç tarafsız sahada seyircisiz oynanacak.

BURSASPOR TARAFTARI TOPLAMDA 8 MAÇI STATTA İZLEYEMEYECEK

Federasyonun aldığı kararı başkanvekili Lütfi Arıboğan açıklarken, bu karar sonrası Bursaspor taraftarı toplamda 8 maçı statta izleyemeyecek. Arıboğan, asla görmek istemedikleri olaylar nedeniyle olağanüstü toplandıklarını belirterek; "Şiddet konusunda bir kırılma anı yaşadık, bu tür olayların büyük bir şehrin yaşamını nasıl etkileyebileceğini gördük. Bu olaylar Türkiye'nin her şehrinde yaşanabilir. Daha büyük tahribatlara yol açabilirdi. Türk futbolunun atmosferi maalesef gerilmiş bir yay gibi.

Bugün burada Bursa'yı cezalandırmak için değil, Türk futbolunu nasıl şiddetten kurtarırız diye toplandık. Türk futbol ailesi olyarak vereceğimiz karar,

110 saat boyuncu konuşu her açıdan defalarca irdeledikten sonra verildi. " diye konuştu.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...