24.5 Milyon Euro

Niang, Santos, Lugano, Güiza ve Emenike'yi yüksek ücretlerle satıp, daha ucuz futbolculara yönelen Kanarya, Bienvenu, Ziegler, Yobo, Orhan, Serdar Kesimal, Sezer Öztürk için 16 milyon Euro harcadı.

07 Eylül 2011, Çarşamba 02:00
- A +
24.5 Milyon Euro

Şike soruşturması nedeniyle aylardır büyük bir kaos yaşayan Fenerbahçe, UEFA ve Futbol Federasyonu’nun
ortak kararıyla Şampiyonlar Ligi’ne katılmaktan men edilince, tarihi bir kararla yüksek gelir getirecek yıldız
futbolcularını elden çıkarmaya başladı. Bunun en büyük nedeni, yaşanabilecek ekonomik sıkıntıyı en aza indirmek, takımda kalan futbolculara karşı olan yükümlülükleri hakkıyla yerine getirebilmekti. Karabükspor’dan 9 milyon Euro’ya transfer ettikleri Emenike’yi, gözaltına alınınca ayrılmak istediği için Spartak Moskova’ya 10 milyon Euro’ya satıp, 1 milyon Euro kâr eden yöneticiler, ardından Daniel Güiza’yı Getafe’ye 6 milyon Euro’ya sattı. Diego Lugano’yu, PSG’ye 3, Andre Santos’u, Arsenal’e 7 ve en son Daniel Güiza’yı, Katar’ın Al Sadd takımına 7.5 milyon Euro’ya veren Fenerbahçe, kasasına 24 milyon 500 bin Euro para koydu. Şike olayı patlamadan önce transfer edilen Orhan Şam için 2.5, Sezer Öztürk ve Serdar Kesimal için 4’er milyon Euro ödeyen yöneticiler, satılanların yerine kadroya dahil ettikleri Bienvenu için 4 milyon, kiralanan Ziegler için 600 bin, Yobo için 700 bin Euro ödedi.

11 futbolcu gitti, 5 futbolcu geldi

Böylece kasadan 15 milyon 800 bin Euro para çıktı. Kayseri’ye verilen Gökhan Ünal, Okan ve İlhan, Eskişehir’e verilen Abdülkadir, Manisa’ya kiralanan Volkan Babacan ve Samsunspor’a kiralanan Ertuğrul’la birlikte 11 futbolcusunu elden çıkarıp, 6 yeni oyuncu alan Kanarya, böylece bir transfer döneminde zorunlu nedenlerle de olsa, kâra geçmiş oldu.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...