MENÜ

Zico’ya ülkesinden "FIFA" desteği

Brezilya Futbol Federasyonu, eski futbolcu Zico'nun FIFA başkanlığına aday olmasına destek verecek.

31 Temmuz 2015, Cuma 11:06 Son Güncelleme:
- A +
Zico’ya ülkesinden 'FIFA' desteği
Brezilya Futbol Federasyonu, eski yıldız futbolcu Zico’nun FIFA başkanlığına aday olmasına destek vereceğini açıkladı.,

Brezilya Futbol Federasyonu Başkanı Marco Polo Del Nero, federasyonun internet sitesine yaptığı açıklamada, Sepp Blatter’in görevi bırakmasının ardından FIFA’da yapılacak yeni başkanlık seçiminde Zico’nun yanında olduklarını belirtti.

Zico’nun başkanlığa aday gösterilmesi için kendileri dışında 4 ülkenin desteğine daha ihtiyaç duyduklarını vurgulayan Del Nero, bunu sağlamak amacıyla Güney Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL) Başkanı Juan Angel Napout ile görüşeceğini ifade etti.

Zico ise diğer federasyonlardan destek alacağına inandığını belirterek, "Bu desteği sağlamak için mücadele edeceğim. Çok sakinim ve arkamda federasyonumun desteği var" diye konuştu.

İsviçre’nin Zürih kentinde 26 Şubat’ta düzenlenecek FIFA Kongresi’nde yarışacak başkan adaylarının, 26 Ekim’e kadar gereken desteği sağlayarak FIFA’ya başvurması gerekiyor.

UEFA Başkanı Michel Platini, hafta başında FIFA başkanlığı için aday olacağını açıklarken, Güney Koreli işadamı Chung Mong-joon da aynı göreve talip olduğunu söylemişti.

AA

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...