Yusuf Namoğlu'na büyük şok

Menemen-Afyon maçı öncesi Yusuf Namoğlu’nun kendisini tehdit ettiğini belirten hakem Abdullah Yılmaz görevini bırakmış ve suç duyurusunda bulunmuştu. Namoğlu, savcılık talimatıyla ifade verirken, MHK tarihinde bir ilk yaşandı.

26 Mayıs 2018, Cumartesi 06:00
- A +
Yusuf Namoğlu'na büyük şok
TFF 2.Lig’deki Menemen Belediye-Afjet Afyonspor maçı öncesi, Yusuf Namoğlu’nun hakem Abdullah Yılmaz’ı arayarak tehdit ve hakaret ettiği, bizzat Abdullah Yılmaz tarafından kamuoyu ile paylaşılmış ve Yılmaz bu süreçte hakemliği bırakmıştı. Sonrasında hakem Yılmaz, Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Namoğlu hakkında suç duyurusunda bulunurken, flaş bir gelişme yaşandı. Suç duyurusunu işleme alan Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla, 15 Mayıs Salı günü Riva Polis Merkezi’ne davet edilen Namoğlu; soruşturma kapsamında hakkındaki suçlamalarla ilgili ifade verdi.

Etik Kurulu’na da ifade verecek

Tehdit ve hakaret iddialarını kabul etmeyen Namoğlu, Riva’da Menemen Belediyesporlu yöneticilerle görüştüğü iddialarını da reddetti. Namoğlu’nun ifadesi soruşturma dosyasına eklenmek üzere, Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Görevinden dolayı adli makamlara ifade veren ilk MHK Başkanı olarak tarihe geçen Namoğlu, kısa zaman sonra da TFF Etik Kurulu’na ifade veren ilk MHK Başkanı olacak.

Ne olmuştu?

Şubat ayında 2.Lig Kırmızı Grup’ta zirve yarışını yakından ilgilendiren Menemen Belediyespor-Afjet Afyonspor maçına atanan Süper Lig hakemi Abdullah Yılmaz, sürpriz bir şekilde hakemliği bıraktığını açıklamıştı. İstifa mektubu yazan Yılmaz, MHK Başkanı Yusuf Namoğlu’nun kendisini 2 kez aradığını belirtip, Namoğlu’nun kendisine, “Menemen cephesinin tepkileri var. Doğru dürüst maç yönet. MHK üyesi gönderip, izleteceğim. Bu maçtaki yönetimine göre bir daha maç alamazsın. Alemi cihan olsan alamazsın” dediğini ifade etmişti. Abdullah Yılmaz 16 Şubat’ta 22 yıllık hakemlik kariyerini noktaladığını kamuoyuna bu mektupla duyurmuştu.

Deniz Çoban

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...