Yunus Mallı: En kısa yoldan gideeceğiz

Milli takımımızın başarılı orta saha oyuncusu Yunus Mallı, FANATİK’in sorularını yanıtladı: “2020’ye en kısa yoldan gitmek istiyoruz. Bu imkan bizim elimizde”

11 Ekim 2018, Perşembe 02:33 Son Güncelleme:
- A +
Yunus Mallı: En kısa yoldan gideeceğiz

Bosna-Hersek'le özel maçta karşılaşacak Ay-Yıldızlılar’ın başarılı isimlerinden Yunus Mallı, Rusya karşılaşmasıyla ilgili FANATİK aracılığıyla iddialı mesajlar gönderdi. Söze, “2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’na en kısa yoldan gitmek istiyoruz, o da Uluslar Ligi Grubunu lider bitirmekten geçiyor” diyerek başlayan Yunus, şunları söyledi: “Bu imkan da bizim elimizde. 2-0 geriden gelip deplasmanda 3-2 kazandığımız İsveç maçı bize bu mesajı verdi.”

‘Genciz, başarı istiyoruz’

“Milli takımımızın yaş ortalaması sanırım 24. Genç ve başarı isteyen bir ekiniz. Daha uzun yıllar bir arada oynayabiliriz. Bu da başarıyı getirecektir. Sadece biraz zaman ve sabra ihtiyaç var.

‘Teklifler aldım’

Kendi kariyeri ile ilgili de konuşan Yunus, “Almanya’da ve Wolfsburg’da oynamaktan son derece mutluyum. Zaman zaman Türkiye’den teklifler aldım. Şu an için Türkiye’de oynamayı düşünmüyorum. Belki 3-4 yıl sonra düşünebilirim” dedi.

‘Altyapı farkı’

Genç orta saha oyuncusu, “Almanya’nın başarısındaki en önemli detaylardan biri altyapı. Her sezon hemen hemen her takım altyapısından birkaç oyuncusunu A Takım’a kazandırıyor. Ve ona sabır gösterip mutlaka kazanıyor. Bu da başarıyı getiriyor” dedi.

Murat Akbaş

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...