Yıldırım Demirören: EURO 2024'ü alacağımıza inanıyoruz

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, TFF ve beinsports'un birlikte düzenlediği ''Futbolun Süperleri'' ödül töreninde açıklamalarda bulundu. EURO 2024 adaylığı hakkında açıklamalarda bulunan Demirören, "EURO2024'ü almak istiyoruz. Turnuvayı alacağımıza inanıyoruz. Son dakikaya kadar da mücadele edeceğiz.'' diye konuştu.

12 Eylül 2018, Çarşamba 19:54 Son Güncelleme:
- A +
Yıldırım Demirören: EURO 2024'ü alacağımıza inanıyoruz

UEFA, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak ülkeyi 27 Eylül'de açıklayacakken heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, de ''Futbolun Süperleri'' ödül töreninde EURO 2024 adaylığı hakkında açıklamalarda bulundu.

Değişim zamanınının geldiğini belirten Demirören, "Yaptığımız yatırımların meyvelerini almak istiyoruz. Organizasyon yapacak güçte olup bugüne dek almayan tek ülke Türkiye kaldı. UEFA'dakilere diyoruz ki 'Artık değişim zamanı, aranızda tenis oynamayı bırakın, farklı ülkelere verin turnuvayı'' diye konuştu.

Yıldırım Demirören, son dakikaya kadar mücadele edeceklerini söylerken, ''EURO2024'ü almak istiyoruz. Turnuvayı alacağımıza inanıyoruz. Son dakikaya kadar da mücadele edeceğiz. Büyük organizasyonları ülkemiz bugüne kadar yaptı, bu organizasyonun da altından kalkacağımıza inanıyorum." ifadelerini kullandı.

UEFA Uluslar Ligi'nde deplasmanda İsveç'i 3-2 yenen A Milli Takım'a da değinen Yıldırım Demirören "Maçı kazanmak çok güzel ama daha da önemlisi, gencecik bir kadroyu kazandık. Bu kadronun önü açık. Benim halkımızdan isteğim bu genç takıma destek vermeleri. Rusya maçının ikinci yarısında da iyi oynamıştık" dedi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...