Yepyeni bir Fenerbahçe!

Sarı-lacivertliler sezon için geri sayıma geçerken teknik kadrosuyla yepyeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor. Damien Comolli’nin yönetiminde Phillip Cocu ile başlayan dönemde, altyapı ile koordineli oluşan ekip dikkat çekiyor.

05 Ağustos 2018, Pazar 08:25
- A +

Fenerbahçe’de Ali Koç başkanlığında futbolda başlayan yeni dönemde kısa sürede kendini gösterdi. Futbol şubesinde yepyeni bir sayfa açıldı.

Teknik ve idari kadrodaki değişimlerle dikkat çekici adımlar atıldı. İlk iş sportif direktör olarak Damien Comolli ile anlaşıp, futbolda farklı bir stil denemek istediğini gösteren Başkan Koç, teknik direktör Phillip Cocu tercihiyle de gücünü gösterdi. Ardından İdari Menajer Onur Başar ile değişim devam etti.

Özellikle altyapı ile A takım arasındaki iletişimin güçlenmesi için çalışmalar başladı. Barcelona tecrübesi bulunan David Badia göreve getirilirken, Şenol Çorlu ile çalışmalar sıklaştı. Altyapıdan profesyonel kadroya tam 5 genç futbolcu kazandırıldı. Cocu’nun yardımcılıklarına getirilen Erwin Koeman ile Chris Van der Weerden de görevlerine başladı. Özellikle Van der Weerden U21 takımı ile iletişimin sağlanması, A takıma destek ve genel bir göreve sahip oldu. Erwin Koeman ise Cocu’nun birinci yardımcısı, adeta sağ kolu ve bilhassa taktik konularda analizleri üstlenen isim konumunda. Yine Aykut Kocaman döneminde de görev alan kaleci antrenör Murat Öztürk, diğer antrenörler Zeki Göle, Turgay Altay gibi isimlerle devam edilip, iyi giden işler de bozulmadı.

Futbol şubesinin esas sorumlusu görevindeki Damien Comolli, hem altyapı hem de A takımla sürekli iletişim halinde olup, koordinasyon sağlıyor. Comolli’nin de kendine ait bir ekibi olurken, A takımile U21 arasında özel bir bağ kuruluyor.

(Milliyet)

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.