MENÜ

Alvimedica'nın yerine KYK 60. Yıl Kupası

Naviga'nın geleneksel Cup'ışması bu yıl Alvmedica desteğinde TAYK tarafından düzenlenecekti, olmadı. Proje Kalamış Yelken Kulübü'ne taşındı, hazırlıklar buna göre sürdürüldü. Yine olmadı. Bunun üzerine Kalamış Yelken Kulübü, “programa alınan” 28-29 Haziran tarihlerinde kendi yarışını yapmaya karar verdi.

Alvimedica'nın yerine KYK 60. Yıl Kupası

İstanbul Yelken Kulübü’nden sonra İstanbul’un en kıdemli yelken kulübü olan KYK (Kalamış Yelken Kulübü) 60. Yılını kutlamaya hazırlanıyor. Bu nedenle planlanan “Alvimedica Cup’ışalım mı?” etkinliğinden boşalan yer kulübün kendi yarışı ile doldurulacak.

Kalamış Yelken Kulübü 60. Yıl Eurofence-Demma Kupası 28 ve 29 Haziran tarihleri arasında biri İstanbul Boğazı’nda coğrafi, ikisi Caddebostan parkurunda şamandıra mücadelesi olmak üzere üç yarış üzerinden yapılacak.

IRC1, IRC2, IRC3, IRC4 ve Destek sınıfları ile SportBoats’lara açık olan Kalamış Yelken Kulübü 60. Yıl Kupası için 26 Haziran Perşembe günü saat 18.00’a kadar kayıt verilebilecek.

İstanbul Boğazı'nda, saat 17.00'de yelkenler inecek

İlk yarış 28 Haziran Cumartesi günü İstanbul Boğazı’nda yapılacak. Yarış İlanı’na göre start saat 12.00’dan önce verilmeyecek. Uyarı işaretinin 5 dakika, start etme süresinin 30 dakika olacağı Boğaz parkurundaki yarışta zaman sınırı saat 17.00’da dolacak. Sürenin dolması ile birlikte yarışı tamamlayamayan teknelerin yelkenlerini indirip motor seyrine geçmeleri gerekiyor.

29 Haziran Pazar günü ise Caddebostan-Dalyan parkurunda iki şamandıra yarışı yapılması planlanıyor. Bu yarışlarda start etme süresi de 15 dakika olacak. Zaman sınırı ise her grupta 90 dakika olarak belirlendi.

Planlanan her üç yarış gerçekleştiği takdirde puanlama “bir yarış atmalı” olarak değerlendirilecek.

Kalamış Yelken Kulübü 60. Yıl Eurofence-Demma Kupası’nda kullanılacak rotalar ve ödül töreninin yeri önümüzdeki günler içinde ilan edilecek.

Kaynak: TurkSail

Haberin Devamı
YORUM YAZ