MENÜ

Yarsuvat’a ‘aday ol’ baskısı

Sarı-Kırmızılı camianın önde gelen isimleri, 20 Ocak’taki olağanüstü kongrede Dursun Özbek’e rakip olması için Duygun Yarsuvat’a baskı yapıyor. Eski başkan ise “Ortaya para koyarsanız aday olurum, yoksa zor” diyor.

27 Aralık 2017, Çarşamba 06:00 Son Güncelleme:
- A +
Yarsuvat’a ‘aday ol’ baskısı
Fatih Terim’i takımın başına getirerek, aldığı erken seçim kararına kısa süre kala elini bir hayli güçlendiren Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’e rakip çıkıyor... Sarı-Kırmızılı kulübün eski başkanlarından Duygun Yarsuvat’a, yeniden aday olması için camianın önde gelenleri tarafından yoğun baskı kurulmuş durumda. Başta Faruk Süren olmak üzere, Fatih Altaylı, Sedat Doğan ve Burak Elmas gibi isimlerin Yarsuvat’a giderek, Özbek’e karşı adaylığını koymasını istediği öğrenildi. 

O ekip garantiyi verince

Yarsuvat ise net bir tavır belirleyerek, “Bu iş parasız olmaz. O da bende yok. Eğer ortaya para koyarsanız, aday olurum, yoksa zor” cevabını verdi. Yarsuvat’a ısrar eden ekip, para konusunda sıkıntı çıkmayacağı garantisi verince, Yarsuvat’ın adaylığı düşünmeye başladığı öğrenildi. 

‘En kötü 1.5 yıl olmalı’

Eski başkanın yakın çevresine, “Dursun Özbek baskın seçim kararı verdi ve bunun 3 yılı kapsadığını açıkladı. Bu çok yanlış. Sadece bu tavır bile aslında benim adaylığımı koymam için bir sebeptir. Galatasaray’da seçimler Mayıs ayında olur. Kararı gözden geçirmeleri gerekiyor. En kötü ihtimalle 1.5 yıllığına seçim yapılıp, gelecek yıl Mayıs ayında tekrar kongreye gidilmesi lazım. Sürecin takipçisi olacağım” dediği belirtiliyor.          

Serdar Dinçbaylı
 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...