Yankı Erel'den gururlu veda!

2018 Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları'nda milli formayı temsil eden Yankı Erel, Buenos Aires yolculuğunu ikinci turda tamamladı. Gençlik olimpiyatlarında yer alan ilk Türk tenisçi unvanına sahip olan genç tenisçi, aynı zamanda Türkiye'ye oyunlar tarihindeki ilk tenis galibiyetini getirdi.

10 Ekim 2018, Çarşamba 16:13 Son Güncelleme:
- A +
Yankı Erel'den gururlu veda!

Buenos Aires'te tekler, çiftler ve karışık çiftler olmak üzere üç kategoride ter döken Erel, teklerde ikinci tur görürken, çiftler ana tablolarına ise ilk turda veda etti.

17 yaşındaki milli tenisçi, oyunların ilk gününde dünya gençler 14 numarası Tristan Boyer ile karşı karşıya geldi. 1 saat 40 dakika süren maçta rakibine set kaptırmayan Yankı, 6-3 ve 7-6’lık sonuçla tur atlayan taraf oldu.

Amerikalı rakibi karşısında aldığı galibiyetle Türkiye'ye oyunlar tarihindeki ilk tenis maçını kazandıran Yankı Erel, öte yandan daha önce dört kez korttan yenik ayrıldığı Tristan Boyer karşısında da ilk kez kazanmayı başardı.

Erel'in teklerdeki yolculuğu, 6 numaralı seri başı Bulgar Adrian Andreev karşısında aldığı üç setlik mağlubiyetle noktalandı. Milli tenisçi, 2 saat 20 dakika süren zorlu mücadelede geriden gelip maça denge getirse de 3-6, 7-5, 3-6'lık setlerle kaybetmekten kurtulamadı.

ÇİFTLERDE ERKEN VEDALAR

Tekler kategorisinde milli forma adına bir ilki başaran Erel, çiftler ana tablolarında ise ilk turun ötesini göremedi.

Çiftlerde ortaklık kuran Yankı Erel ve İtalyan Lorenzo Musetti, 4 numaralı seribaşı olarak korta indikleri ilk tur maçında, Çek tandem Dalibor Svrcina/Ondrej Styler karşısında 6-4, 6-2 ile korttan yenik ayrıldı.

Karışık çiftlerde ise seri başı olmadan mücadele veren Yankı, Ukraynalı partneri Margaryta Bilokin ile Jesper De Jong/Eleonora Molinaro çiftinin karşısına çıkarken, 63 dakika süren karşılaşmayı kazanan 6-1, 7-6 ile De Jong/Molinaro ortaklığı oldu.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...