MENÜ
Önceki Fotolar

Yalçın Ayhan'dan Beşiktaş itirafı: Sinirden ağladım!

Geçtiğimiz ay profesyonel futbol kariyerini sonlandıran Yalçın Ayhan, milli takım, Süper Lig ekipleri ve Beşiktaş'la yaşadığı süreç ile ilgili birçok konuda açıklamalarda bulundu. Ayhan, siyah beyazlı takıma transferiyle ilgili flaş bir itirafta bulundu.

14 Ekim 2020, Çarşamba 08:47 Son Güncelleme:
- A +
Yalçın Ayhan'dan Beşiktaş itirafı: Sinirden ağladım!

Beşiktaş ve sizin aranızda geçen tatsız bir olay var. Neler hissettiniz ve kırgınlığınız kaldı mı? 

Tatsızlık değil. Biz anlaştık, ben kampa gittim. Ertesi gün bana, İstanbul'a dönmem gerektiği söylendi. Şaşırdım. İstanbul'a dönerken de. Bizler futbolcuyuz ama insanız. İnsan kendine yapılmasını istemediği bir şeyi; ne olursa olsun karşı tarafa yapmaması lazım. Benim kişilere kırgınlığım olur, camialara olmaz. Kişiler her zaman gelip geçicidir. Camialar, kulüpler kalıcıdır. Benim o andaki kırgınlığım kişileriydi ve bitti. Beşiktaş'ta altyapıda oynama sebebiyle, A takım düzeyinde de Beşiktaş'a hizmet etmek için belirli fedakarlıklar yaptım.

Yalçın Ayhan'dan Beşiktaş itirafı: Sinirden ağladım!

'Sinirden ağladım'

Maalesef nasip olmadı. İngiltere'den gelirken ciddi anlamda ağlamışımdır sinirden. Geriye baktığımızda yapabilecek bir şey yok. Başakşehir'de 3 sene ciddi başarılı geçirdiğimiz sezon. Hem kişisel hem de takım. Bu anlamda hiçbir sıkıntı ya da kırgınlığım yok. Üzüldüm mü? Çok üzüldüm. Geçti. Geçmese Başakşehir'de de o performansı gösteremezdim. Takıma da o enerjiyi veremezdim.

Yalçın Ayhan'dan Beşiktaş itirafı: Sinirden ağladım!

Benim kulüp transferinde hazır olmamam, oraya da faydalı olamayacağım anlamını taşır. Futbol sadece futbol değil. Hem zihinsel, hem fiziksel olarak oraya ait olduğunuzu hissettirmeniz gerekiyor. Ben de bunu hissettirmişimdir.

Sıradaki haber yükleniyor...