MENÜ
Önceki Fotolar

Yalçın Ayhan'dan Beşiktaş itirafı: Sinirden ağladım!

Geçtiğimiz ay profesyonel futbol kariyerini sonlandıran Yalçın Ayhan, milli takım, Süper Lig ekipleri ve Beşiktaş'la yaşadığı süreç ile ilgili birçok konuda açıklamalarda bulundu. Ayhan, siyah beyazlı takıma transferiyle ilgili flaş bir itirafta bulundu.

14 Ekim 2020, Çarşamba 08:47 Son Güncelleme:
- A +
Yalçın Ayhan'dan Beşiktaş itirafı: Sinirden ağladım!

Abdullah Avcı, Beşiktaş'ta neden başarılı olamadı? 

Bununla ilgili bilgim yok ama ben Abdullah Avcı'yla en son Başakşehir'de 3 sene çalışma fırsatı buldum. Şanslı olduğumu düşünüyorum çünkü Abdullah Hoca bu ülkenin yetiştirmiş olduğu en büyük değerlerden ve sistem hocası. Doğru karakter. Beşiktaş'taki oyuncu grubunun Beşiktaş'ta teknik ve taktik kısmında kendisine yardımcı olmadığını düşünüyorum. Oyuncu kriteri yetenekli ama hocanın tercih ettiği oyun sistemi pek göremedim. O ahenk uymadı. Oyuncuların belirli rakamlar alması, her şeyi düzgün yapıyor anlamını taşımıyor. Beşiktaş'ta herkes bireysel olarak kendi performansına odaklanmış durumda. Takımdaşlığı aslında Abdullah Hoca, sistemini benimsetmeye çalıştı ama oyun ve skor kendisini tatmin etmeyince ciddi sıkıntılar yaşadı.

Yalçın Ayhan'dan Beşiktaş itirafı: Sinirden ağladım!

Geçtiğimiz sezonun şampiyonu Başakşehir bu sezona kötü bir başlangıç yaptı. Başakşehir neden sezona böylesine kötü başladı? 

Ben Başakşehir'de futbolcuların takımda olmama düşüncesine sahip olduklarını düşünmüyorum. Herkesin Başakşehir'de oynamak istediğini, arzu ettiğini çok net bilen birisi olarak. Geçen senenin verdiği zihinsel yorgunluk, takımda etki etmiş olabilir. Bu dönemde de mental olarak hepsi birbirinden değerli oyuncular. Bu takım şampiyon oldu. Oyuncuların yeteneksiz olduğunu söyleyemeyiz. Ben şöyle bakıyorum; mental anlamda, odaklanma anlamında sıkıntılar yaşadığını düşünüyorum. Çok değerli bir teknik direktör, başkan ve ekibi var. Bu sorunu aşacağını düşünüyorum. Yanılabiliriz bu futbol. Her sene aynı olmuyor maalesef, bekleyip göreceğiz.

Yalçın Ayhan'dan Beşiktaş itirafı: Sinirden ağladım!

Beşiktaş ve sizin aranızda geçen tatsız bir olay var. Neler hissettiniz ve kırgınlığınız kaldı mı? 

Tatsızlık değil. Biz anlaştık, ben kampa gittim. Ertesi gün bana, İstanbul'a dönmem gerektiği söylendi. Şaşırdım. İstanbul'a dönerken de. Bizler futbolcuyuz ama insanız. İnsan kendine yapılmasını istemediği bir şeyi; ne olursa olsun karşı tarafa yapmaması lazım. Benim kişilere kırgınlığım olur, camialara olmaz. Kişiler her zaman gelip geçicidir. Camialar, kulüpler kalıcıdır. Benim o andaki kırgınlığım kişileriydi ve bitti. Beşiktaş'ta altyapıda oynama sebebiyle, A takım düzeyinde de Beşiktaş'a hizmet etmek için belirli fedakarlıklar yaptım.

Yalçın Ayhan'dan Beşiktaş itirafı: Sinirden ağladım!

'Sinirden ağladım'

Maalesef nasip olmadı. İngiltere'den gelirken ciddi anlamda ağlamışımdır sinirden. Geriye baktığımızda yapabilecek bir şey yok. Başakşehir'de 3 sene ciddi başarılı geçirdiğimiz sezon. Hem kişisel hem de takım. Bu anlamda hiçbir sıkıntı ya da kırgınlığım yok. Üzüldüm mü? Çok üzüldüm. Geçti. Geçmese Başakşehir'de de o performansı gösteremezdim. Takıma da o enerjiyi veremezdim.

Yalçın Ayhan'dan Beşiktaş itirafı: Sinirden ağladım!

Benim kulüp transferinde hazır olmamam, oraya da faydalı olamayacağım anlamını taşır. Futbol sadece futbol değil. Hem zihinsel, hem fiziksel olarak oraya ait olduğunuzu hissettirmeniz gerekiyor. Ben de bunu hissettirmişimdir.

Sıradaki haber yükleniyor...