MENÜ
Önceki Fotolar

Yalçın Ayhan'dan Beşiktaş itirafı: Sinirden ağladım!

Geçtiğimiz ay profesyonel futbol kariyerini sonlandıran Yalçın Ayhan, milli takım, Süper Lig ekipleri ve Beşiktaş'la yaşadığı süreç ile ilgili birçok konuda açıklamalarda bulundu. Ayhan, siyah beyazlı takıma transferiyle ilgili flaş bir itirafta bulundu.

14 Ekim 2020, Çarşamba 08:47 Son Güncelleme:
- A +
Yalçın Ayhan'dan Beşiktaş itirafı: Sinirden ağladım!

Bu oyuncuların Kasımpaşa maçına da aynı motivasyonla gelmesi, Fatih Terim'i de ciddi anlamda sıkıntıya soktu. Fatih Terim ne kadar hırslı, kazanmayı isteyen bir hoca; uzatma dakikalarında kulübeyi bırakıp, soyunma odasına gitmeye yelteniyorsa ciddi anlamda sorgulanması gereken şeyler olduğunu düşünüyorum.


Yalçın Ayhan'dan Beşiktaş itirafı: Sinirden ağladım!

Bu sezon Galatasaray'dan seri görebilir miyiz? 

Çok deneyimli bir teknik direktörleri ve ekibi var. Negatif etkiyi, pozitife çevirecek güce sahipler. Çok deneyimliler. Yönetimle sanırım bir sıkıntıları vardı. Bu süreçte de bunları çözme adına, milli takım arası onlar adına da çok faydalı olacak diye düşünüyorum. Mental anlamda sorun görüldü. Bu oyuncuların sıkıntılarıyla, transfer dönemi de bitti. Galatasaray'ın sıkıntıları çözüp, önüne bakması gerekiyor. Bazen mağlubiyete isyan edersiniz. Galatasaray'da şampiyon olunan senede Belhanda ve Feghouli mücadeleci yapılarıyla ön plana çıktı. Ama bu 2 maçta ciddi anlamda sıkıntıların olduğu görüldü. Galatasaray tecrübeli camia, yönetim ve hoca. Bu süreyi iyi değerlendirecekler diye düşünüyorum.

Yalçın Ayhan'dan Beşiktaş itirafı: Sinirden ağladım!

Sergen Yalçın taraftarın çok sevdiği bir isim. Başarısız bir görüntü var şu andaki tabloda. Mevcut kadroyla Beşiktaş ne yapar bu sezon? 

Sergen Yalçın haklıyken, haksız duruma geldi. Neden derseniz son 2 haftadaki takım görüntüsü hem defansif hem de ofansif anlamda ne yaptığını bilmemesi yönetim ve camia tarafından da sorgulandı. Konya ve Gençlerbirliği maçındaki performans ciddi anlamda tartışıldı. Milli takım arası herkese iyi gelecek. Yönetimle hocaların, hocalarla futbolcuların sahaya odaklanacağı bir dönem olarak düşünüyorum ben açıkçası. 

Yalçın Ayhan'dan Beşiktaş itirafı: Sinirden ağladım!

Balotelli gelse Süper Lig'de iş yapar mıydı? 

Performans anlamında yapardı ama. Hoca da zaten belirli riskler taşıdığını ifade etti. Takımdaşlık her şeyin ötesinde. Beşiktaş'ın aidiyet duygusunu yaşamayacak, kendisini takım arkadaşlarından üstün görecek sıkıntılı bir oyuncu profili; hoca da çok deneyimli bu anlamda. Kabul etmemesi gayet normal diye düşünüyorum. Bildikleri oyuncuyu tercih ettiler. Aboubakar da iştahlı geldi. Sağlık sorunlarını da inşallah yaşamaz. Beşiktaş'a da yararlı olur diye düşünüyorum açıkçası.

Yalçın Ayhan'dan Beşiktaş itirafı: Sinirden ağladım!

Abdullah Avcı, Beşiktaş'ta neden başarılı olamadı? 

Bununla ilgili bilgim yok ama ben Abdullah Avcı'yla en son Başakşehir'de 3 sene çalışma fırsatı buldum. Şanslı olduğumu düşünüyorum çünkü Abdullah Hoca bu ülkenin yetiştirmiş olduğu en büyük değerlerden ve sistem hocası. Doğru karakter. Beşiktaş'taki oyuncu grubunun Beşiktaş'ta teknik ve taktik kısmında kendisine yardımcı olmadığını düşünüyorum. Oyuncu kriteri yetenekli ama hocanın tercih ettiği oyun sistemi pek göremedim. O ahenk uymadı. Oyuncuların belirli rakamlar alması, her şeyi düzgün yapıyor anlamını taşımıyor. Beşiktaş'ta herkes bireysel olarak kendi performansına odaklanmış durumda. Takımdaşlığı aslında Abdullah Hoca, sistemini benimsetmeye çalıştı ama oyun ve skor kendisini tatmin etmeyince ciddi sıkıntılar yaşadı.

Yalçın Ayhan'dan Beşiktaş itirafı: Sinirden ağladım!

Geçtiğimiz sezonun şampiyonu Başakşehir bu sezona kötü bir başlangıç yaptı. Başakşehir neden sezona böylesine kötü başladı? 

Ben Başakşehir'de futbolcuların takımda olmama düşüncesine sahip olduklarını düşünmüyorum. Herkesin Başakşehir'de oynamak istediğini, arzu ettiğini çok net bilen birisi olarak. Geçen senenin verdiği zihinsel yorgunluk, takımda etki etmiş olabilir. Bu dönemde de mental olarak hepsi birbirinden değerli oyuncular. Bu takım şampiyon oldu. Oyuncuların yeteneksiz olduğunu söyleyemeyiz. Ben şöyle bakıyorum; mental anlamda, odaklanma anlamında sıkıntılar yaşadığını düşünüyorum. Çok değerli bir teknik direktör, başkan ve ekibi var. Bu sorunu aşacağını düşünüyorum. Yanılabiliriz bu futbol. Her sene aynı olmuyor maalesef, bekleyip göreceğiz.

Yalçın Ayhan'dan Beşiktaş itirafı: Sinirden ağladım!

Beşiktaş ve sizin aranızda geçen tatsız bir olay var. Neler hissettiniz ve kırgınlığınız kaldı mı? 

Tatsızlık değil. Biz anlaştık, ben kampa gittim. Ertesi gün bana, İstanbul'a dönmem gerektiği söylendi. Şaşırdım. İstanbul'a dönerken de. Bizler futbolcuyuz ama insanız. İnsan kendine yapılmasını istemediği bir şeyi; ne olursa olsun karşı tarafa yapmaması lazım. Benim kişilere kırgınlığım olur, camialara olmaz. Kişiler her zaman gelip geçicidir. Camialar, kulüpler kalıcıdır. Benim o andaki kırgınlığım kişileriydi ve bitti. Beşiktaş'ta altyapıda oynama sebebiyle, A takım düzeyinde de Beşiktaş'a hizmet etmek için belirli fedakarlıklar yaptım.

Yalçın Ayhan'dan Beşiktaş itirafı: Sinirden ağladım!

'Sinirden ağladım'

Maalesef nasip olmadı. İngiltere'den gelirken ciddi anlamda ağlamışımdır sinirden. Geriye baktığımızda yapabilecek bir şey yok. Başakşehir'de 3 sene ciddi başarılı geçirdiğimiz sezon. Hem kişisel hem de takım. Bu anlamda hiçbir sıkıntı ya da kırgınlığım yok. Üzüldüm mü? Çok üzüldüm. Geçti. Geçmese Başakşehir'de de o performansı gösteremezdim. Takıma da o enerjiyi veremezdim.

Yalçın Ayhan'dan Beşiktaş itirafı: Sinirden ağladım!

Benim kulüp transferinde hazır olmamam, oraya da faydalı olamayacağım anlamını taşır. Futbol sadece futbol değil. Hem zihinsel, hem fiziksel olarak oraya ait olduğunuzu hissettirmeniz gerekiyor. Ben de bunu hissettirmişimdir.

Sıradaki haber yükleniyor...