MENÜ

Yabancı medya mensuplarının gözüyle Tour of Antalya!

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin destekleriyle Argeus Events ve Yedi İletişim tarafından ilk kez düzenlenecek olan Tour of Antalya powered by AKRA, 22-25 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek.

21 Şubat 2018, Çarşamba 13:23 Son Güncelleme:
- A +
Yabancı medya mensuplarının gözüyle Tour of Antalya!
AKRA – Barut Hotels’in sponsorluğunda gerçekleşecek olan Tour of Antalya’ya yabancı medya mensupları da organizasyon başlamadan damgasını vurdu. Polonya, Fransa, Hollanda ve İngiltere’nin önde gelen bisiklet yazarları, sosyal medya bloğu bulunan isimler, organizasyon ve kent hakkındaki görüşlerini dile getirdiler. 

Polonyalı gazeteci Elzbieta Teresa Kowalska “Antalya’ya ilk gelişim. Gördüğüm manzara karşısında adeta büyülendim. Böyle güzel bir kentte, böyle bir müthiş organizasyonun yapılması, beni şimdiden cezbetti. Kendi kendime acaba daha önce niye yapılmadı? dedim. Ama eminim ki Tour of Antalya, bundan sonra artan bir ivme ile sürecek” dedi.

Türkiye’ye ilk gelen bisiklet yazarlarından bir tanesi de Fransız Elisa Haumesser idi. Haumesser de Antalya ile ilgili görüşlerini şu şekilde özetledi: 

“Söyleyecek kelime bulamıyorum. Mükemmel bir şehir. Konakladığımız otelin karşısında bulunan dağların denizle kesişmesi, hava ve manzara gerçekten müthişti. Dönüşte, Fransa’daki arkadaşlarıma anlatacağım yaşadıklarımı.”

Bisiklet dünyasının önde gelen isimlerinden Hollandalı gazeteci Stephan Manuel Van Der Zwan, “Ben de Antalya’ya ilk kez geliyorum. Ama bundan sonra daha çok gelmeye çalışacağım. Yoğun bir bisiklet sezonuna başlıyoruz ve ben gözümü bu mükemmel şehirde açtım. Biliyorum, Türkiye’nin çok gizemli kentleri var. Zaman zaman bana da anlatıyorlar. Ama galiba burası başka bir sihirli şehir. Bu sihir dünyasında bisiklet yarışlarının yapılması, beni ayrıca mutlu ediyor. Çok şeyler yazacağım.”

Antalya’ya yine ilk kez gelen, İngiltere’de doğmuş ancak Tayvan’da ikamet eden Steve Thomas da Antalya ve Tour of Antalya ile ilgili görüşlerini şu şekilde özetledi: 

“Medya Bilgilendirme Toplantısı’nın odasından hala karşıya bakıyorum. Palmiye ağaçlarının arasından gördüğüm manzara, beni allak bullak etti. Biliyorum ki Tour of Antalya’nın etapları da inişli çıkışlı ve mükemmel bir parkur. Burada bir bisiklet yarışının düzenlenmesi geç kalmış ama çok ileriye doğru gidecek bir hamle olacak. Yarış kategorisi şu an için 2.2, ancak seneye ben bu organizasyonun bir seviye daha çıkarak 2.1’e kategorisine yükseleceğine inanıyorum. Antalya: Harika bir şehir.”

Tour of Antalya powered by AKRA’yı yerli-yabancı 50’den fazla medya mensubu yerinde takip edecek. 
 
Resim Altı: İşte Yabancı Gazetecilerin Antalya Hatırası, (Soldan Sağa) - Polonyalı Elzbieta Teresa Kowalska, Fransız Elisa Haumesser, Hollandalı Stephan Manuel Van Der Zwan, İngiliz Steve Thomas, Antalya kentini ve Tour of Antalya’yı öve öve bitiremediler.

 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...