WTA Championships'in final ve yarı final biletleri tükendi

İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'nda 25-20 Ekim 2011 tarihlerinde gerçekleştirilecek, kadınlar tenisinin en prestijli turnuvası WTA Championships'in (Sezon Sonu Turnuvası) final ve yarı final biletlerinin tükendiği açıklandı.

05 Eylül 2011, Pazartesi 13:20
- A +
WTA Championships'in final ve yarı final biletleri tükendi

Kortların en başarılı 8 kadın tenisçisinin katılacağı şampiyona için bilet satışlarının tüm hızıyla sürdüğü, yarı final ve final biletlerinin tükendiği, yurt dışından da büyük talebin olduğu şampiyonanın şu anda sadece hafta içi biletlerinin satışının devam ettiği kaydedildi.

Tenis arenasına dönüştürülecek Sinan Erdem Spor Spor Salonu’nda düzenlenecek turnuvada, toplam 4 milyon 500 bin dolar ödül dağıtılacak.

Maria Sharapova, Caroline Wozniacki ve Vera Zvonareva gibi dünyanın en başarılı raketlerinin katılacağı turnuva için Sinan Erdem Spor Salonu’nda yeni düzenlemeler yapılacak. Turnuva için Sinan Erdem Spor Salonu’nu yeniden yaratmak için çalışmalarını sürdüren Belçikalı mimarlar, son teknolojiyle donatılmış bir tenis arenası hazırlayacak.

KADINLAR TENİSİNİN EN ÖNEMLİ TURNUVASI
1972 yılında Amerika Birleşik Devletleri, Florida Bocaraton’da başlayan; kadınlar dünya sıralamasında teklerde en iyi 8 oyuncu ve çiftlerde de en iyi 4 takımın yer aldığı 4 milyon 500 bin dolar ödüllü yıl sonu şampiyonası Madrid ve Doha’nın ardından, 2011 itibariyle İstanbul’da yapılacak.

WTA Championships, kadınlar tenisinin en önemli turnuvası olarak takvimde yer alıyor. Sezon finalinin gerçekleştiği turnuvada dünya klasmanındaki en iyi 8 tenisçi raket sallıyor. Tüm dünyanın yakından takip ettiği şampiyona, toplamda 4 milyon 900 bin kişiyi turnuvalara çekiyor. Yıl içerisinde WTA turnuvalarında en iyi puanı toplayan 8 kadın teklerde mücadele ederken, 2 de yedek oyuncu bulunduruluyor. Çiftlerde de en iyi 4 takım sezon sonu şampiyonasında kupa için yarışıyor.

Turnuvada teklerde 8 oyuncu dörderli iki ayrı grupta karşılaşırken, ilk ikide yer alan oyuncular çapraz eşleşme sonrası yarı final oynuyor. Yarı final kazananları toplam ödülden en büyük dilimi almak için kıyasıya mücadele ediyor.

91 ülkeden 2 bin 200’ün üzerinde tenisçinin yer aldığı Kadınlar Tenis Birliği, dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olarak dikkati çekiyor. Yıl boyunca turnuvalara katılan sporcular 86 milyon dolar toplam ödülden pay almak için yarışıyor.

NAVRATILOVA’NIN REKORU
Dünyaca ünlü Çek eski raket Martina Navratilova, teklerde 8, çiftlerde de 12 şampiyonluk kazanarak şampiyona tarihinin en başarılı oyuncusu olarak dikkati çekiyor.

Chris Evert, teklerde kazandığı 6 kupayla Navratilova’yı en yakın takip eden isim.

Turnuvada 11’er kez yer alan İspanyol Conchita Martinez ve Helena Sukova şanssızlıkları kıramayarak mutlu sona uzanamadı.

14 şampiyona sahip Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra, 6 şampiyonla Almanya geliyor. Bu kategoride üçüncülük ise 5 birincilikle Belçika’nın oldu.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...