Wings for Life World Run binlerce katılımcıyla başladı

Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlayan dünyanın en büyük koşu etkinliği ‘Wings for Life World Run’ başladı. Farklı spor disiplinlerinde ülkemizi temsil eden başarılı Red Bull sporcularının da katıldığı etkinlik İstanbul Kuruçeşme’de gerçekleşiyor.

Wings for Life World Run binlerce katılımcıyla başladı

Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak amacıyla düzenlenen Wings for Life World Run başladı. Dünyanın dört bir yanında heyecanla beklenen dünyanın en büyük iyilik koşusunda bu yıl Red Bull sporcuları da İstanbul Kuruçeşme’de binlerce katılımcıyla aynı anda koşuyor.

Haberin Devamı

Wings for Life World Run’a motor sporları alanında ülkemizi başarıyla temsil eden Red Bull sporcuları Deniz Öncü, Can Öncü, Bahattin Sofuoğlu, Ayhancan Güven ve Ali Türkkan’ın yanı sıra, Kübra Dağlı ve Bora Altıntaş da katıldı. Kaykay disiplininde başarılarını sürdüren Red Bull sporcusu Berke Dikişçioğlu ise İzmir’de koşamayanlar için koşuyor.

Katılım ücretlerinin tamamının her yıl olduğu gibi omurilik felcinin tedavisi amacıyla yapılan araştırmalar için kullanılacağı Wings for Life World Run’da bugüne kadar 195’ten fazla ülkede, 92 milletten 1,2 milyondan fazla koşucu bir araya gelerek toplamda 43,8 milyon avro bağışa ulaşıldı. Etkinlikle ilgili detaylar, katılım bilgisi ve kayıt bilgilerine https://www.wingsforlifeworldrun.com/tr adresinden ulaşılabiliyor.

YORUM YAZ