Windows 10'a "dev" güncelleme

Windows 10'un yeni işlevler getirecek olan "büyük" güncellemesi, bu tarihte yayınlanacak!

05 Eylül 2015, Cumartesi 00:03
- A +
Windows 10'a 'dev' güncelleme

Windows 10'a eklenecek olan yeni özellikleri iple çekiyorsanız, artık hangi tarihi bekleyeceğinizi biliyorsunuz. WinBeta'nın haberine göre Windows 10, Kasım ayında büyük bir güncelleme alacak.

Güncellemenin getireceği yeniliklerin başında Edge web tarayıcısına eklenecek olan eklenti desteği, yeni evrensel Mesajlaşma uygulaması ve fazlası var. Microsoft'un şirket içerisinde "Kasım için Windows 10 güncellemesi" veya "Windows 10 Kasım güncellemesi" olarak adlandırdığı güncelleme, Ağustos ayından bu yana Insider programının üyeleri tarafından deneniyor.

Muhtemel yenilikler

Microsoft'un Edge'e WebM desteğini eklemek üzere çalıştığı söyleniyor. Bu standardın Kasım güncellemesine eklenme olasılığı yüksek görünüyor. Windows 10'un bu hafta ortaya çıkan son yapısı, işlev menülerinde bazı geliştirmeler yapmış, Windows Feedback evrensel uygulamasını güncellemişti. Ancak bu yapı, 64-bit Chrome'un kilitlenmesine neden olan bir hata dahil, bazı sorunlara sahipti. Bu sorunların Kasım'a kadar düzeltilmesi bekleniyor.

Microsoft'un en yeni işletim sistemi Windows 10, şu an 75 milyon cihaza girmeyi başarmış durumda. Masaüstü web trafiğinin yüzde 5'i Windows 10'a aitken Windows 7, masaüstü web trafiğinin yüzde 57,67'sini oluşturuyor.

Resimlerle: 1985'ten 2015'e tüm Windows kutuları!Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...