MENÜ

Milli voleybolcu Zehra Güneş hedeflerini açıkladı! 'Anlamı çok büyük'

VakıfBank'ta forma giyen yıldız voleybolcu Zehra Güneş, açıklamalarda bulundu. Milli oyuncu, hedefleri hakkında konuşurken, oynamak istediği ülkeyi açıkladı...

Milli voleybolcu Zehra Güneş hedeflerini açıkladı! 'Anlamı çok büyük'

VakıfBank'ın milli voleybolcusu Zehra Güneş, TRT Spor'a açıklamalarda bulundu. Zehra Güneş, VakıfBank sonrası oynamak istediği ülkeyi açıklarken 2024 Paris Olimpiyat Oyunları için iddialı konuştu.

Haberin Devamı

İŞTE ZEHRA GÜNEŞ'İN AÇIKLAMALARI:

"İÇİMDE İTALYA'DA OYNAMAK VAR"

"Kendimi bulabildiğim yerde çalıştığım için çok mutluyum. Her ligde oynayabileceğimi düşünüyorum. Çin, Japonya, Türkiye, İtalya hepsi değerli ligler. Ama içimde hep bir İtalya'da oynamak var."

"TAKIMDAKİ SORUMLULUĞUMUN FARKINDAYIM"

"Aslında tek ayak yapan bir orta oyuncu değilim dediğiniz gibi. Takımdaki sorumluluğumun farkındayım ve ne zaman ne istenirse elimden gelen en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Her sene performansıma daha da bir şeyler katarak ilerlemek istiyorum. Umarım sezon sonunda da tek ayaklarımın çok iyi olduğu bir voleybol izleyebiliriz."

Milli voleybolcu Zehra Güneş hedeflerini açıkladı Anlamı çok büyük

"GIOVANNI BİR HEYKELTIRAŞ"

"Giovanni çok mükemmeliyetçi ve çok net biri. Ne görürse suratına apaçık şekilde söyleyen biri. Ben de net insanları seviyorum. O yüzden onunla çalışmak bir sporcu için geliştiremediğin yönlerini ortaya çıkartmanı sağlıyor. Heykeltıraş diyebilirim Giovanni için. Çok iyi bir malzemeyi inanılmaz bir yere taşıyabiliyor. Onunla çalıştığım için çok mutluyum. Daha da devam edeceğiz gibi duruyor."

Haberin Devamı

"VAKIFBANK'IN BENİM İÇİN ANLAMI BÜYÜK"

"Voleybola hayatım bu kulübe adım atmamla başladı. Ondan sonra kardeşlerimle birlikte ailem de işin içine girdi. O yüzden Vakıfbank'ın benim için anlamı çok büyük. Voleybol benim için her şey ve Vakıfbank da bunun anlamı. Uzun yıllardır burada forma giyiyorum ve ilk hedeflerim A milli takımda forma giyip burada A takımda oynayabilmekti. Bu hedeflerimi gerçekleştirdim. Vakıfbank benim ailem daha ne diyebilirim ki."

"GÖZDE ABLAYI İZLEDİĞİMDE ÇOK ETKİLENMİŞTİM"

"Bence herkesin hayali çok emek verdiğin bir şeyde oranın zirvesinde olmaktır. O yüzden ben de buraya ilk girdiğimde A takımda oynamayı hayal ederken acaba bir gün buranın kaptanı olur muyum dedim tabii ki de her sporcu gibi. Gözde Abla'yı izlediğimde liderliğini, sahaya karakterini koyuşunu gördüğümde çok etkilenmiştim. Kaptan olmak bana ayrıca bir sorumluluk yüklemiyor, kaptan olmasam da sahada böyle davranmaya çalışıyorum. Ben toparlayıcı, yanımdaki insanları etkileyebilecek bir gücüm olduğuna inanıyorum sahada. O yüzden her zaman elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Değişik bir tecrübeydi."

Haberin Devamı

Milli voleybolcu Zehra Güneş hedeflerini açıkladı Anlamı çok büyük

"UMARIM EYFEL KULESİ'Nİ KIPKIRMIZI GÖREBİLİRİZ"

"Düşünmeden durmak mümkün değil. Her sporcunun hayalidir o kürsüde olmak. Ama kürsüden ziyade Olimpiyatlarda bulunmak da çok farklı bir tecrübe. Ama ben bu yaz çok değişik duygular yaşayacağımıza inanıyorum ve oynamak için sabırsızlanıyorum. Daha önce Olimpiyatlar'ı tecrübe ettik ama bu yaz gerçekten çok farklı şeyler olacağına inancım tam. Umarım Eyfel Kulesi'ni kıpkırmızı görebiliriz."

"KENDİME İDOL OLARAK BİRİNİ ALMADIM"

"Ben hiçbir zaman kendime idol olarak birini almadım. Ama herkesten farklı özellikler almaya çalıştım. Bir noktada şunu yanlış buluyorum: Önündeki örnek gibi yapacaksın diye bir tabu olmamalı. Çünkü herkes kendi özelliklerine göre farklı. Ben Zehra Güneş'im, Zehra Güneş olabiliyorum. Sen busun, sen adınla var olmalısın. Kardeşlerime hep dayattığım bir şey bu. Tabii ki beni örnek almaları çok gurur verici, her hareketimi ona göre davranmaya çalışıyorum. Ama bir noktada kendilerinin farkına varmalılar ve en sevdikleri insanların özelliklerini alıp kendilerine entegre etmeliler, aynısı olmamalı bence. Çünkü aynı insanlar aranmıyor, farklılar parlıyor. Parlamak istiyorsanız kendinizin farkına varın ve kendi alanınızda olabildiğince farklı özelliklerle büyüyün."

Haberin Devamı

Milli voleybolcu Zehra Güneş hedeflerini açıkladı Anlamı çok büyük

YORUM YAZ