Filenin Sultanları'nda Daniele Santarelli'den alkışlanacak hareket! Yeşil kart gördü…

A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Milletler Ligi'nde 1. haftanın 2'nci maçında Hollanda ile karşı karşıya geldiği maçın ilk setinde başantrenör Daniele Santarelli, alkışlanacak bir harekete imza attı ve hakem tarafından yeşil kart ile onurlandırıldı.

Filenin Sultanları'nda Daniele Santarelli'den alkışlanacak hareket! Yeşil kart gördü…

FIVB Voleybol Milletler Ligi'nde 1. haftanın 2. maçında A Milli Kadın Voleybol Takımı, Hollanda ile kozlarını paylaştı. Müsabakanın ilk setinde Filenin Sultanları'nın başantrenörü Daniele Santarelli, müthiş bir fair-play örneği gösterdi ve hakem tarafından yeşil kart ile onurlandırıldı.

Haberin Devamı

İLK MAÇTA SERİ SONA ERDİ

Dünya bir numarası A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın 22 maçlık yenilmezlik serisi FIVB Milletler Ligi'nin ilk haftasında son buldu. A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Milletler Ligi'ndeki ilk maçında Japonya'ya karar setinde kaybetti ve parkeden 3-2 mağlup ayrıldı.

Filenin Sultanlarında Daniele Santarelliden alkışlanacak hareket Yeşil kart gördü…

5-0'LIK SERİ

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Hollanda karşısında 5-0'lık seri yakaladı. Ay-Yıldızlıların 5-0'lık serisi Melissa Vargas ile Elif Şahin'in anlaşmazlığıyla son buldu. Hollanda ilk sayısını bularak skoru 5-1'e getirdi.

SANTARELLİ'DEN FAİR-PLAY ÖRNEĞİ

Hollanda'nın hücumunda maçın hakemleri topun dışarıya çıktığını işaret etti. A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Daniele Santarelli müthiş bir fair-play örneği gösterdi ve blok temasını işaret etti. Daniele Santarelli yeşil kartla onurlandırıldı.

Haberin Devamı

Filenin Sultanlarında Daniele Santarelliden alkışlanacak hareket Yeşil kart gördü…

FAİR PLAY YEŞİL KART NEDİR?

Fair Play Yeşil Kart voleybol organizasyonlarında sporcuların adil bir oyuna teşvik edilmeleri için verilen bir kart. Bu uygulama kapsamında, maçlarda gerçekleşen hatalar veya belirsiz durumlar için Görüntülü Değerlendirme Sistemi’ne gidilmeden önce takım oyuncularının oyundaki hatanın tespitinde hakemlere yardımcı olacak beyanlarda bulunması ile maçın başhakemi oyuncuyu Fair Play Yeşil Kart ile ödüllendiriyor.

YORUM YAZ