Filenin Sultanları Japonya'ya yenildi, skandal bir paylaşım geldi! Sataşmaların ardı arkası kesilmiyor

FIVB Milletler Ligi ilk maçında A Milli Kadın Voleybol Takımımız Japonya'ya 3-2 mağlup oldu ve 22 maçlık galibiyet serisi son buldu. Filenin Sultanları'nın, mağlup olduğu karşılaşma sonrası yapılan skandal bir paylaşım ise kısa sürede sosyal medyayı karışırdı. İşte o paylaşım ve tüm yaşananlar.

Filenin Sultanları Japonya'ya yenildi, skandal bir paylaşım geldi! Sataşmaların ardı arkası kesilmiyor

2024 FIVB Milletler Ligi ilk maçında Filenin Sultanları Antalya'da, Japonya'yı ağırladı. Sultanlar 2024'teki ilk ciddi sınavından 3-2'lik mağlubiyetle ayrılırken, 22 maçtır süren yenilmezlik serisi de son buldu.

Haberin Devamı

Milli Takımımızdaki bazı sakatlıklar can sıkarken, Türkiye Milletler Ligi'nde 2. maçında yarın Hollanda ile mücadele edecek.

SKANDAL PAYLAŞIM!
Filenin Sultanları'nın mağlubiyeti sonrası yapılan bir paylaşım ise sosyal medyanın gündemine damgasını vurdu. Resmi yayıncılardan biri olan 'Volleyball World' adlı bir sayfa karşılaşma sonrası Gabi'nin de yer aldığı Brezilya Milli Takımı'nın oyuncularının güldüğü bir paylaşım yaptı. Paylaşıma 'Bilenler anlayacaktır' notu düşülürken, o paylaşımın altına 'Türkiye kaybetti', 'Gereksiz, talihsiz ve profesyonelce değil. Siz çocuk değilsiniz. Çocuk gibi davranmanız hiç de sevimli değil.' yorumları geldi.

Filenin Sultanları Japonyaya yenildi, skandal bir paylaşım geldi Sataşmaların ardı arkası kesilmiyorBu yorumların nedeni ise Brezilya-Türkiye arasında oynanan karşılaşmada ve sonrasında yaşananlar.

Haberin Devamı

NELER YAŞANMIŞTI?
2023 Milletler Ligi 3.maçında Türkiye, Brezilya'yı 3-0 mağlup etmiş, karşılaşmada zaman zaman gerilimli anlar yaşanmıştı. Brezilya'nın orta oyuncusu Thaisa'nın Eda Erdem'le girdiği pozisyondan sonra özür dilememesi ise sosyal medyadaki tartışmanın fitilini ateşlemişti.

Saliha Şahin verdiği röportajda "Aslında bunu başlatan biz değildik. Bizi kışkırtan onlar diyebiliriz. Zaten herkes bunun farkında. Biraz küçümseme durumu oldu diyebilirim. Ondan sonra biz hırslandık. "Siz kimi küçümsüyorsunuz Biz Türkiye'yiz" der gibi. O an karşımızda kim olursa olsun Carol olur, Thaisa olur, Gabi olur hiç fark etmez. Biz o maçı kazanmak istedik. Çok güzel bir galibiyet oldu." ifadelerini kullanmıştı.

Filenin Sultanları Japonyaya yenildi, skandal bir paylaşım geldi Sataşmaların ardı arkası kesilmiyor

EBRAR'IN PAYLAŞIMI BREZİLYALILARI KIZDIRMIŞTI
Ebrar Karakurt'un paylaştığı "Gel bizim oralara ortalık karışsın…" şarkı sözlerini Brezilyalı taraftarlar yanlış anlamıştı. Bazı sosyal medya hesaplarında bu duruma tepki gösterilmişti. Türk kullanıcılar ise bunun bir şarkı sözü olduğu dile getirmişti.
"Bugün sosyal medyadan yaptığım paylaşımıma gelen tepkileri görünce çok şaşırdım. Arkadaşlar sakin olun bunlar sadece bir Türk şarkısının sözleri. Başka dile tercüme edildiğinde kulağa nasıl geliyor bilmiyorum. Bu sözler kötü bir şey değil aslında sadece iyi bir Türk pop şarkısı. Kimseyi kırmak istememiştim. Ve son olarak herkese konuşmadan önce akıllıca düşünmesini öneriyorum."

Haberin Devamı

Filenin Sultanları Japonyaya yenildi, skandal bir paylaşım geldi Sataşmaların ardı arkası kesilmiyor

ANINDA TAKİPTEN ÇIKTI

Sonrasında Ebrar Karakurt ile Instagram üzerinden takipleşen Brezilyalı voleybolcu Carol (Ana Carolina de Silva), maçtan sadece dakikalar sonra Ebrar Karakurt’u takipten çıktı. Ebrar Karakurt da Carol’a karşılık verdi.

Filenin Sultanları Japonyaya yenildi, skandal bir paylaşım geldi Sataşmaların ardı arkası kesilmiyor

BİR AÇIKLAMA DA SANTARELLI'DEN
Yine FIVB’nın resmi Twitter hesabı ‘Volleyball World’den yapılan paylaşımda ise Türkiye A Milli Voleybol Takımı Başantrenörü Daniele Santarelli’nin maç sırasında aldığı molada sarf ettiği sözler kesilerek paylaşılmıştı.Paylaşımda Santarelli’nin sadece “Zorlamalıyız, baskı yapmalıyız. Kaliteleri yok” sözleri yer almıştı. Santarelli’den de şu şekilde bir açıklama gelmişti.

"Sosyal medyayı pek kullanmam ama aldığım nefret miktarı sağlıklı değil. Dün Volleyball World Twitter'da bir video yayınladı. Bağlamından kopardılar ve söylemediğim bir şey için beni kötü gösterdiler. Brezilya'ya 'kalitesi yok' demedim. Tam tersi, Brezilya en iyisi olmasa bile dünyanın en iyi takımlarından.
Videonun tamamında, manşetleri iyi almadığında hücumda daha az kaliteye sahip olduklarını söyledim. Umarım insanlar sosyal ağlarda söyledikleri hakkında daha dikkatli düşünmeye başlarlar. Bu sözler beni incitemez ama bazı insanları incitebilir. Anlayışınız için teşekkürler ve üzgünüm."

Haberin Devamı

Filenin Sultanları Japonyaya yenildi, skandal bir paylaşım geldi Sataşmaların ardı arkası kesilmiyor

MARA LEAO'DAN EBRAR'A YUMRUK İMASI
Öte yandan Brezilyalı voleybol oyuncusu Mara Leao’nun, Milli yıldızımız Ebrar Karakurt hakkındaki yorumları sosyal medyada tartışma konusu olmuştu.

Filenin Sultanları Japonyaya yenildi, skandal bir paylaşım geldi Sataşmaların ardı arkası kesilmiyorBir röportaj sırasında, Ebrar Karakurt’un puan kazandıktan sonra rakip takıma attığı bakışlarla ilgili bir soruya, Mara Leao yumruklarını göstererek yanıt vermişti.

Filenin Sultanları Japonyaya yenildi, skandal bir paylaşım geldi Sataşmaların ardı arkası kesilmiyor

PUAN KAYBETTİ, YERİNİ KORUYOR
Öte yandan Türkiye bu mağlubiyet sonrası -9.9 puan kaybetti ancak milletler sıralamasındaki yerini korudu.
1. Türkiye 388.6
2. Amerika 358.6
3. Brezilya 355.4
4. Sırbistan 350.9
5. Polonya 338.5
6. Çin 330.6
7. İtalya 328.3
8. Japonya 314.3
9. Dominik 308.9

YORUM YAZ