MENÜ

Fenerbahçe ile anlaşan Magdalena Stysiak idolünü açıkladı

CEV Şampiyonlar Ligi'nde adını yarı finale yazdıran Fenerbahçe Opet, gelecek sezon için Polonyalı Magdalena Stysiak ile anlaşmaya vardığı belirtiliyor. Yıldız pasör çaprazı verdiği röportajda Eda Erdem'e olan hayranlığını dile getirdi.

Fenerbahçe ile anlaşan Magdalena Stysiak idolünü açıkladı

2022-2023 sezonuna Spor Toto Şampiyonlar Kupası şampiyonluğuyla başlayan ve üç kulvarda kupa yarışını sürdüren Fenerbahçe Opet, önümüzdeki sezonunun transfer çalışmalarına devam ediyor. Sarı-lacivertlilerin Magdalena Stysiak ile anlaşmaya vardığı belirtildi. Yıldız pasör çaprazı verdiği röportajda Eda Erdem'e olan hayranlığını dile getirdi.

Haberin Devamı

FENERBAHÇE İLE ANLAŞTI

İtalya Kadınlar Voleybol Ligi’nde Vero Volley Milano forması giyen Magdalena Stysiak ile Fenerbahçe 2023-2024 sezonu için anlaşmaya vardı. Hem Türk basınında hem de İtalyan basınında anlaşma doğrulandı.

'IMOCO'YU YENMEK ÇOK ZOR'

Magdalena Stysiak, 4Bir4Bir'e verdiği röportajda kariyeri, Eda Erdem, Wolosz ve Olimpiyatlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Imoco'nun İtalya Ligi'ndeki üstünlüğünü bitirebilecek misiniz?

Imoco çok güçlü bir takım. Her şeyi kazanma hayalleri olan büyük bir grup olarak oynuyorlar ve benim için onlar en iyisi. Elbette zorlu olacaktır, savaşmamız gerekecek. Onlarla mücadele etmek için yüzde yüzümüzü vermemiz gerekcek. Umuyorum ki onlara karşı birkaç maç kazanabiliriz veya birkaç set alabiliriz. Ancak şu an bu gerçekten zor.

Haberin Devamı

'WOLOSZ İDMANDA TOPU BULAMADIĞINDA HEMEN BİRİLERİNE SORAR'

Wolosz ve Orro'yla oynamak nasıl bir duygu?

Wolosz benim Polonya Milli Takımı'ndan arkadaşım ve benim için dünyanın en iyi pasörü. Her idmanda çok sıkı çalışır. Topu bulamadığında hemen birilerine sorar. Sahdayken her zaman kendini tamamen oraya adar.

Fenerbahçe ile anlaşan Magdalena Stysiak idolünü açıkladı

Alessia Orro ile de oynuyorum ve o da çok iyi bir pasör. Wolosz ile aralarında 10 sene kadar yaş farkı da var. Alessia gerçekten çok yetenekli birisi. Bence yakın gelecekte dünyanın en iyi pasörlerinden biri olacak.

'EDA ABLA İDOLÜM'

Eda Erdem'i idol olarak seçtiğini biliyoruz. Kendisiyle sezon içerisinde konuşuyor musunuz?

Evet evet! Eda benim idolüm. Kendisiyle iletişim halindeyiz. Tüm maçları olmasa da oynadığı karşılaşmaları izlemeye çalışıyorum. Şampiyonlar Ligi'nde Polonya takımlarına ya da başka takımlara karşı olan maçlarını takip etmeye çalışıyorum. Her zaman iletişim halindeyiz. Hatta bugün buraya gelecek; buluşup beraber kahve içeceğiz. Çok mutluyum evet.

Fenerbahçe ile anlaşan Magdalena Stysiak idolünü açıkladı

İzlemekten keyif aldığın pasör çaprazı kim?

Boskovic'i izlemeyi çok seviyorum. Onu izleyerek bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Çünkü kendisi gerçekten inanılmaz bir oyuncu.

Beğendiğin Türk voleybolcular kimler?

Eda Erdem. Kesinlikle benim favorim Eda. Başkaları da var tabii ki. Türkiye ve İtalya'nın en güçlü ligler olduğunu düşünüyorum. Gençken bu ligleri çok fazla izlerdim ama şu an favorim kesinlikle Eda. Bazı arkadaşlarım da var burada ama favorim hep Eda.

Haberin Devamı

Fenerbahçe ile anlaşan Magdalena Stysiak idolünü açıkladı

Oynadığın en iyi voleybolcu kimdi?

İtalya'daki ilk sezonunda Francesca Piccinini'nin de oynadığını hatırlıyorum. Gerçekten çok iyi bir voleybolcu. Polonyalı Weblinska'ya karşı oynadım o da çok iyi bir oyuncu. Şu an Boskovic ve Eda Erdem gibi çok güçlü oyunculara karşı oynuyor olmaktan da çok mutluyum.

YORUM YAZ