MENÜ

Vodafone Arena'da son durum

Beşiktaş Vodafone Arena Stadı inşaatı tüm hızıyla sürüyor.

06 Şubat 2014, Perşembe 15:10 Son Güncelleme:
- A +
Vodafone Arena'da son durum

Zemine beton dökülmeye başlandığı 17 Aralık'tan bu yana gece gündüz çalışılan statta kapalı tribün inşaatının yarısı tamamlandı. 1.katı biten kapalı tribün artık net bir şekilde görülebiliyor.

Beşiktaş İnşaat A.Ş Genel Müdürü İhsan Coşkun DHA'na yaptığı açıklamada başkan Fikret Orman'ın yoğun gayretleri ve desteği ile 24 çalışarak stadı belirtilen tarihte bitireceklerini söyledi.

''STAT İNŞAATI KEİNTİSİZ 24 SAAT DEVAM EDİYOR''

Stattaki inşaatın kesintisiz ilerlediğine değinen İhsan Coşkun; ''Stadın eski adıyla kapalı tribün şimdiki adıyla D blok dediğimiz bölgede 29 Aralık tarihinde temelin ilk betonu döküldü.29 Aralık'tan bu güne kadar 1. kat çıktı. Üst katının da kolon imalatları devam etmektedir.1 ay veya 40 günlük sürede yoğun bir çalışma yapılmıştır.24 saat esasına göre zaman zaman 2, zaman zaman 3 vardiya halinde çalışılıyor. Bu süre içerisinde temel imalatları bitirilmiştir.  Otopark kolonları bitirilmiş ve üstündeki döşemenin betonları dökülmüştür. Eski açık tribün olan ve şimdi A blok olarak adlandırılan bölümde temelin bir bölümünün imalatlarına başlandı. C blok yani yeni açığın ihalesi çıktı. Projesi ve her şeyi hazır, bu ayın 12'sinde ihalesi yapılacaktır.'' diye konuştu.

''ZAMAN KAYBINI 2-3 VARDİYA YAPARAK AŞIYORUZ''
Stat inşaatına başladıkları günlerde meydana gelen olayların ve yaşanan zaman kaybının aşıldığını belirten Coşkun'' Zaman kaybını aşıyoruz zaten. Zaman kaybı bize çok bir şey kaybettirmedi, biraz harfiyatımızı geciktirdi. Biz onu süratle aşmaya uğraşıyoruz.2 vardiya  3 vardiya çalışma yaparak bu işi çözüyoruz'' dedi.

''BAŞKAN VE YÖNETİMİN GAYRETLERİYLE TAŞERONLARIN PARASI ZAMANINDA ÖDENİYOR''
İnşaat işinde en önemli olayın taşeronlara ödenecek paralar olduğunu belirten Coşkun ''Ödeme konusunda sayın başkanımızın ve yönetim kurulumuzun büyük gayretleri var. Bu stadın bütün parasını Beşiktaş kulübü kendi bütçesinden karşılıyor. Başkanımızın bu güne kadar yaptığı ödemelerle şu anda herhangi bir taşeronumuza hiç bir borcumuz olmadan işi devam ettiriyoruz. O da bizim hızımızı oldukça artıran bir unsurdur. Zaten para ödeyemezseniz iş yapamazsınız. Çok büyük fedakarlıklarla bu işi bu güne kadar götürdük'' şeklinde konuştu.

''BİZİM BURADA BULUNMA GAYEMİZ STADI BELİRTİLİEN TARİHTE BİTİRMEK''
Son olarak stadı belirtilen tarihte bitireceklerin bir kez daha yineleyen İhsan Coşkun; ''Taahhüt edilen tarihte bitireceğiz işi. Başkanımız ne söylemişse biz onu yerine getirmekle yükümlüyüz. Bizim burada bulunma gayemiz de o dur zaten. Başkanımız bir tarih söylemiştir, bu süreyi yerine getirmek için elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz'' diye konuştu.

DHA

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...