Vodafone 40. İstanbul Maratonu'na geri sayım

Bu sezon ‘Sağlıklı Yarınlara Koş İstanbul’ sloganıyla 11 Kasım’da düzenlenecek Vodafone 40. İstanbul Maratonu’nun tanıtım toplantısı yapıldı. Kıtalararası koşulan tek yarış olan ve olimpiyatlara puan verme özelliğinin de eklenmesiyle önemi daha da artan maratonun Halk Koşusu kayıtlarının 1 Kasım’da başlayacağı açıklandı.

10 Ekim 2018, Çarşamba 02:40 Son Güncelleme:
- A +
Vodafone 40. İstanbul Maratonu'na geri sayım

Türkiye’nin en önemli spor organizasyonları arasında yer alan İstanbul Maratonu için geri sayıma başlandı. 100’den fazla ülkeden 30 bin çipli koşucuyu bir araya getirecek, dünyada iki kıta arasında koşulan tek maraton olma özelliğine sahip Vodafone 40. İstanbul Maratonu’nun tanıtım toplantısı dün Sepetçiler Kasrı’nda yapıldı. 11 Kasım’da ‘Sağlıklı Yarınlara Koş İstanbul’ sloganıyla gerçekleşecek maraton için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi Colman Deegan, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ve Spor İstanbul Genel Müdürü Abdulhalim Aksu biraraya geldi.

İBB Başkanı Mevlüt Uysal: “Bütün İstanbullular ailecek gelsin ki sporla iç içe olalım, sporla barışalım. Maratonun ilk 7-8 içinde olmasıyla övünüyoruz ancak dünyada ilk sırada yer almalı”. Vodafone Üst Yöneticisi Colman Deegan Türkçe yaptığı konuşmada, “Bu yıl maraton daha da özel, 40. yaşını kutluyoruz. 11 Kasım Pazar sabahı maratona katılın, kendiniz ve sağlığınız için küçük de olsa bir şey yapın” dedi.

TAF Başkanı Fatih Çintimar: “Bu organizasyona hizmet etmekten gurur duyuyoruz. 96 kişiyle başlayıp 150 binleri geçen maraton, Türk atletizmi için önemli değerdir. Maraton şimdi çok daha değerli. Olimpiyata gitmek için altın puan veren maratonlar arasında. O yüzden şimdi daha da değerli”.

Halk Koşusu kayıtları 1 Kasım’da başlıyor

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından 2012 yılında ‘Altın Kategori’ unvanına layık görülen İstanbul Maratonu’nun Halk Koşusu kayıtlarının 1 Kasım Perşembe günü başlayacağı açıklandı. Kayıtların İstanbul BŞB bünyesinde hizmet veren 42 spor tesisinde, Taksim ile Bağdat caddelerindeki standlarda gerçekleştirileceği ifade edildi.

Hatice Yücel

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...