MENÜ

''Yarının sultanları projesi'' Kız çocuklarının umudu oluyor

Sultanlar Ligi ekiplerinden VakıfBank’ın başantrenörü Giovanni Guidetti’nin kız çocuklarının geleceğe umutla bakabilmeleri için hayata geçirdiği ve VakıfBank’ın sponsorluğunda yapılan Yarının Sultanları projesinin bu yılki ikinci ayağı Kırklareli’nde gerçekleşti.

Giovanni Guidetti ile yardımcıları Saim Pakkan, Ahmetcan Erşimşek ve Fikret Ceylan proje kapsamında Zonguldak etabının ardından Kırklareli’nde de kız çocuklarına teorik ve pratik voleybol eğitimi verdi. Kırklareli İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün katkılarıyla yapılan etkinliğe Genel Menajer Banu Can Schürmann ve Kulüp Müdürü Levent Özvarnalı da katıldı.

Haberin Devamı

KIZ ÇOCUKLARININ SOSYAL YAŞAMLARINDA DA BAŞARILI OLMALARI HEDEFLENİYOR

Kırklareli İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün destekleriyle gerçekleştirilen projede Giovanni Guidetti ve yardımcıları, iki farklı grup halinde Kırklareli merkez ve çevre ilçelerden katılım sağlayan kız çocuklarıyla buluştu. Guidetti ve ekibi ile gerçekleştirdikleri antrenman boyunca büyük mutluluk yaşayan çocuklar, eğitim süresince voleybol ile ilgili birçok teorik ve pratik bilgiyi öğrenme fırsatını yakaladı. Antrenmanların ardından soru-cevap bölümünde de çocukların ilgiyle dinlediği Guidetti, projede kız çocuklarının sporun yanı sıra sosyal hayatlarında de başarılı olabilmeleri için onlara gerekli moral ve motivasyonu sağlamayı hedefliyor.

Haberin Devamı

GUIDETTI: KIZ ÇOCUKLARININ HAYATLARINA IŞIK OLMAK EN BÜYÜK MUTLULUK

VakıfBank Başatrenörü Giovanni Guidetti, Yarının Sultanları’nın Kırklareli etabıyla ilgili olarak, “Projenin bu yılki ikinci etabı için Kırklareli’ne geldik. Yine gözlerinde umut ve kalplerinde voleybol sevgisi olan kız çocuklarıyla buluştuk. Voleybolu öğrenmek isteyen çocuklarla bir araya geldikçe bizim de projenin devamı için daha büyük bir isteğimiz ve heyecanımız oluşuyor. VakıfBank da bu yolculukta bize eşlik ediyor ve katkılarıyla beraber istediğimiz verimi alıyoruz. Bir antrenör olarak, voleybola karşı sorumluluğumuz sadece başarılı sonuçlarla sınırlı değil. Bu sporun tabana yayılması için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Kız çocuklarının hayatlarına umut ışığı olmak bizlerin en büyük mutluluğu” dedi.

BANU CAN SCHÜRMANN: GUIDETTI’NİN BU ANLAMLI YOLCULUĞUNA DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

VakıfBank Kulüp Menajeri Banu Can Schürmann ise “Giovanni Guidetti seviyesindeki bir antrenörün böyle bir projeyi başlatması ülke voleybolu için çok anlamlı. Yarının Sultanları projesine destek olmaya devam edeceğiz. Kız çocuklarının bizleri salonda gördükleri ilk andan antrenman sonuna kadar büyük bir ilgiyle takip ettiklerini görmek ne kadar doğru bir işe imza attığımızı gösteriyor” diye konuştu.

YORUM YAZ