Selahattin Baki: Galatasaray ve bütün Fenerbahçe düşmanlarını yendik

Süper Lig’in 37’nci haftasında Fenerbahçe deplasmanda Galatasaray’ı 1-0 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından stadyumda iki takım yöneticileri arasında arbede yaşandı. Güvenlik güçlerinin araya girmesinin ardından olaylar yatıştırılırken, sarı-lacivertli kafile daha sonra RAMS Park Stadyumu’ndan ayrıldı. Fenerbahçe kafilesini, Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde çok sayıda sarı-lacivertli taraftar karşıladı. Takımın tesislere girmesinin ardından Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki, 81 dakika boyunca 10 kişi oynadıklarına dikkat çekerek, “Takımımızı ve hocamızı tebrik ediyorum. Dünya derbisi dediğimiz bir derbide çıkıp 81 dakika boyunca 10 kişi oynadık. Rakibimize kendi evinde şut fırsatı dahi vermedik. Bu herhangi bir derbi galibiyeti gibi değil, birçoğundan daha önemli ve çok daha ötesiydi. Çünkü son yıllarda gerek başkanımızın, gerek yönetim kurulumuzun ortaya koyduğu bir argüman vardı. Fenerbahçe'ye karşı kurulan kutsal ittifak. Medya ayağı var, MHK ayağı var, federasyon ayağı, hatta devletin bazı birimlerin ayağı var. Bunların hepsini dile getirmiştik zaman zaman. İtile kakıla buralara getirilen rakibimiz ile er meydanına çıktığımız zaman bugün rakibimizle aradaki farkı bütün Türkiye gördü. Dolayısıyla bugünkü galibiyet ve bizim ortaya koyduğumuz argümanları da son derece güçlendirdi. Onun için takımımıza, teknik direktörümüze ve muhteşem deplasman tribününe de çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Haberin Devamı

“GALATASARAY VE BÜTÜN FENERBAHÇE DÜŞMANLARINI YENDİK”

Maç içerisindeki faullere dikkat çeken Selahattin Baki, "Bu maçın 19 Mayıs'ta da kazanılması bizim için çok anlamlı. Bu bütün Fenerbahçelilere ve hocamıza armağan olsun. Maçı tabii ki kazandık diye hakemi unutacak değiliz. Maçın ilk başlarında gerek Szymanski'ye, gerek Ferdi Kadıoğlu'na yapılan fauller malumunuz kart dahil çıkmadı. Daha sonra son derece ucuz bir pozisyonda 21’inci dakika Fenerbahçe’miz 10 kişi kaldı. Tabir yerindeyse hem Galatasaray'ı hem de bütün Fenerbahçe düşmanlarını, hem de hakemi yendik” dedi.

“FENERBAHÇE'YE YAŞATMADIĞI TRAVMA KALMADI”

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi hakkında da yorumlarda bulunan Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki, şu şekilde konuştu:

Haberin Devamı

“Bir sözümü de Mehmet Büyükekşi’ye söylemek istiyorum. Son yıllarda ciddi anlamda korku filmi gibi bir yönetim sergiliyor. Fenerbahçe'ye yaşatmadığı travma kalmadı. Verdiği kararlar ve atadığı hakemlerle Riyad skandalından sonra hala görevde kalması zaten bambaşka yorumlanması gereken bir olay. Bu kadar skandala ve kötülüğe rağmen hala ortaya çıkıp iki tane cümle kurmadı. Bir atasözü vardır bilenler bilir, ‘vurdumduymazı sopayla dürtmüşler bu tıkırtı nereden geliyor’ demiş. Tamamı ile böyle bir yönetim gösteriyor. Kendisi duruşsuz, vurdumduymaz bir başkan.”

“BİZ GİDİP DE SİYASETÇİLERDEN MAKAS ALDIRMIYORUZ”

Karşılaşma sonrasında Fenerbahçe Başkan Ali Koç ile yaşadıkları tartışma ile alakalı açıklamalarda bulunan Baki olayla ilgili ise, “Sayın başkanımızla yaşanan 5 saniyelik bir tartışma, Türkiye gündemine oturmuş. Burada başkanımın önünde açıklamak isterim. Bizim dışarı çıkmamıza izin verilmediği için ortalığın gerilme ihtimali vardı. Başkan özellikle de sadece beni uyardı. Dedi ki, ‘Ben senin huyunu, suyunu biliyorum. 14 kere disipline sevk edildin, 3 kere de savcılığa gittin. Ne olursa olsun bir tek sen bir şey yapmayacaksın’ dedi. Ben de kendisinin sağ elinde kan gördüm. Nasıl olduğunu hala bilmiyorum, hala sormadım kendisine. Ve başkanımıza doğru hamle yapan birisini gördüm. ‘Ben seni uyarmadım mı? Dedi. Bende ‘Başkanım bula bula beni mi buldun?’ dedim. Yani olay bu. Bunlar kulüpler içerisinde çok olan şeylerdir. Teknik direktör ve futbolcu arasında da olur. Onun için bizim üzerimizden gündem yapmayı bıraksınlar. Biz gidip de siyasetçilerden makas aldırmıyoruz. yanağımızı okşatmıyoruz. Başkanımızla yaşadığım 3 saniye bir şey. Fenerbahçe çok büyük. Bu derbi genleri bugün bir kere daha ortaya çıktı. Bütün Fenerbahçelilere armağan olsun. Bugün mucizenin kapısı açıldı belki. Çünkü bu evrenin, bu yaşamın bize böyle bir şampiyonluk borcu var. İnşallah haftaya tahsil ederiz” diyerek sözlerini noktaladı.

YORUM YAZ