Rafael Leao'dan Milli yıldızımıza övgü dolu sözler: İnanılmaz bir seviyede

Portekizli futbolcu Rafael Leao, Türkiye ile oynanacak maç öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yıldız futbolcu Türkiye ile zor bir maç oynayacaklarını söyleyerek, milli futbolcumuz için de övgü dolu sözlerle bahsetti.

Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2024) F Grubu ikinci maçında A Milli Futbol Takımı, yarın TSİ 19.00'da BVB Stadyumu'nda Portekiz ile mücadele edecek. Bu karşılaşma öncesinde Portekiz Milli Takımı'nın oyuncularından Rafael Leao, statta düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Haberin Devamı

Çekya ile zor bir maç oynadıklarını ifade eden 25 yaşındaki futbolcu, "İkinci yarıda uzun topla hücum yaptık. Rakip de inanılmaz mücadele etti. Yarın da 11'de oynar mıyım, bilmiyorum. Takım içinde inanılmaz seviyede oyuncular var. Onlar da aynı seviyede mücadele edecektir. İnanılmaz bir kadroya sahibiz. Takımıma yardımcı olmak istiyorum. Ancak saha içerisinde mücadele etmek istiyorum. Kenarda beklemek oyuncunun tercihi değildir. 11'de oynarsam iyi mücadele edeceğim" diye konuştu.

'ÇOK İYİ OYUNCULARA SAHİPLER'

Türkiye maçının zor olacağını söyleyen Rafael Leao, "Yarın zorlu bir mücadele olacak. Rakibimiz çok güçlü. İnanılmaz bir takım. Çok iyi oyunculara sahipler. Saha içi organizasyonları çok iyi. İyi analiz ettik. Alanları çok iyi kullanıyorlar. Yarın ne yapacağımızı iyi biliyoruz. Rakibi analizi çok iyi yaptık. İnanıyorum ki boşlukları değerlendirerek neticeye ulaşmak istiyoruz ama ancak daha 3. maç var. Savunmada ve hücumda kaliteli oyunculara sahibiz. Hücum hattında kaliteli oyunculara sahibiz. Türkiye'nin o boşluklardaki güçlü oyunuyla, bizim kaliteli oyunumuzu bir araya getirdiğimiz çok zevk veren bir maç olacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

 

YORUM YAZ