Kerem Aktürkoğlu'ndan Portekiz maçı şifresi: Sabır...

EURO 2024'te Portekiz ile mücadele edecek olan Milli Takımımız'da Kerem Aktürkoğlu, Portekiz'i iyi analiz ettiklerini, mücadeleden galip ayrılıp, gruptan lider çıkmak istediklerini söyledi.

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda F Grubu ikinci maçında A Milli Futbol Takımı, yarın TSİ 19.00’da BVB Stadyumu’nda Portekiz ile karşı karşıya gelecek. Müsabaka öncesinde maçın oynanacağı stadyumda düzenlenen basın toplantısında milli futbolcu Kerem Aktürkoğlu açıklamalarda bulundu.

Haberin Devamı

Gürcistan maçına attığı golün sorulması üzerine Aktürkoğlu, "Bunu şakasını yapıyordum golden beri. Yolda 3 kez kaçırdım. Ondan sonra süreç uzun sürdü. Sağıma bakıyorum yedek kulübesi benle koşuyor, arkamdan sesler geliyor. Kaleye gidecektim ama sonra oradan atmak istedim. Kolay gözüken bir o kadar da stres anlamında zor bir goldü. Bütün ülkenin gol atamamı beklediğini hissediyordum. Kolay, güzel ama anlamlı gol. Ülkemiz için güzel bir başlangıç yapmamız gerekiyordu. Önemli olan galibiyetti. Golün bir önemi yok" diye cevap verdi.

Portekiz karşısına galibiyet için çıkacaklarını söyleyen 25 yaşındaki futbolcu, "Hiçbir takım ve futbolcu maçlara mağlubiyet ve beraberlik için çıkmaz. Ben öyle düşünüyorum. Bizim galibiyet isteğimiz var. Çok iyi hazırlandık. İlk maçtan bizim de eksikliklerimiz olduğunu biliyoruz. Portekiz’in analizini yaptık. Galibiyet alıp, gruptan lider bir şekilde ayrılmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Haberin Devamı

'EN BÜYÜK PAROLAMIZ SABIR'

Turnuvada takım olarak en büyük parolalarının sabır olduğunu ifade eden milli futbolcu sözlerine şöyle devam etti:

"Bizim turnuva boyunca takım olarak sabır bizim en büyük parolamız. Bundan önceki kritik maçlarda heyecanımıza yenik düştüğümüzü düşünüyorum. Heyecanlı bir milletiz. Bu bende de çok fazlasıyla var. Bence büyük maçların en büyük parolası sabırlı olmak. Sahada sabırlı olursak neler yapabileceğimizi gösterdik. Hazırlık maçları sonuç olarak kötü gözükebilir, oyun olarak çok anlamlı noktalara dokunduğumuzu düşünüyorum. Sabır bence yarınki maçın anahtar kelimelerinden biri. Sabırlı olursak, oyun planımızı sahaya yansıtabilirsek galibiyetle ayrılmamız kaçınılmaz olur diye düşünüyorum."

'TAKIM SAVUNMASINI İYİ ŞEKİLDE YAPMALIYIZ'

Büyük turnuvalarda takım savunmasının önemine dikkat çeken Kerem Aktürkoğlu, "İlk maçta verdiğimiz pozisyonlar bizi sıkıntıya soktu. Portekiz’e karşı oyun planımızı daha farklı olacaktır. Takım savunmasını en iyi şekilde yapmamız lazım. Ben de takım savunmasını iyi yapanlardan biriyim. Çok fazla takım savunmasına yardıma geliyorum. Yarınki maç bireysel performansların öne çıkacağı bir maç. En önemli şey takım savunma. İnşallah yarın bunu sahaya yansıtırız" açıklamasında bulundu.

YORUM YAZ