MENÜ

Filip Panak: İç sahada daha başarılıyız

Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi Play-Off Turu ikinci maçında Sparta Prag'a konuk olacak. Bu mücadele öncesinde düzenlenen basın toplantısında Sparta Prag'ın yıldız ismi Filip Panak açıklamalarda bulundu.

Turu geçmek istediklerini belirten Filip Panak, "Elbette bu maç çok önemli bir maç. Beklentimiz çok yüksek. Umarım başarılı oluruz ve turu geçeriz. İlk maçta İstanbul'da gördüğümüz şekilde Galatasaray çok kaliteli oyunculara sahip. Büyük oyuncuların yaptığı bazı şeyleri bazı oyuncular yapamıyor. Genel olarak bu maçta rakibin ofansa geçiş aşamasının en büyük tehlike olduğunu düşünüyorum" dedi.

Haberin Devamı

"İÇ SAHADA DAHA BAŞARILIYIZ"

İç sahada daha başarılı olduklarını aktaran Panak, "Çoğu oyuncu iç sahada daha iyi hisseder. Bu normaldir. İç saha ortamı öz güven getirir. Son dönemde iç sahada daha başarılıyız. Taraftarımız bize destek oluyor ve arkamızda oluyor. Son maçlarımızda her seferinde stadyum doluydu. Bu maçta da çok hareketli bir ortamda maça çıkacağız" sözlerini sarf etti.

Takımdaki eksik oyuncular hakkında da konuşan Panak, sözlerini şu ifadelerle noktaladı:

"Teknik direktörümüzün de söylediği gibi, keşke herkes olsaydı ama futbol böyledir. Uyum sağlamak gerekiyor. İlk maça çıkan bazı oyuncular olmayacak ama kadromuz geniş. Yerlerine çıkacak oyuncular, kendilerini göstermek için bu fırsatı kullanacaktır diye düşünüyorum."

YORUM YAZ