Dursun Özbek: Provokasyona gelmemeyi tavsiye ediyorum

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği’nin (GSİYAD) geleneksel iftar yemeği yapıldı. 1905 GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeğine; Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, yönetim kurulu üyeleri, Futbol Direktörü Yardımcısı Ayhan Akman, Galatasaraylı futbolcu Kerem Demirbay ve Eyüpspor Teknik Direktörü Arda Turan katıldı.

En önemli hususun ülkenin bütünlüğü, beraberliği ve bir arada bulunması olduğunu ifade eden Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, “Çok güzel ve gururla her yerde beraber olacağımız çok güzel bir topluluk var. Bu topluluğun güzel Ramazan gününde barışmanın, birbirini sevmenin göstergesi olarak görüyorum. Galatasaray’ı böyle güzel bir arada olmanın oluşumunu sağlamak üzere büyük emek verdik. Bugünlerde bir şeyi çok güzel anladık. Galatasaray’da çok güzel bir sevgi iklimini yaşıyoruz. Şu andaki görevimiz Türk futbolunda da bu sevgi iklimini yapmanın peşindeyiz. Türk futbolunda hiç kimsenin istemediği görüntüler, hiç kimsenin görmek istemediği sataşmalarla karşı karşıyız. Büyük camiaları temsil ettiğimizden söylemlerimizin, hareketlerimize, konuşmalarımıza çok dikkat etmeliyiz. Ağzımızdan çıkan laflar bazen kitleleri harekete geçirip, istenmeyen olaylara sebebiyet verebiliyor. Türk futbol camiasına buradan tekrar sesleniyorum, itidali tavsiye ediyorum. Provokasyona gelmemeyi tavsiye ediyorum. Çünkü burada en önemli husus ülkemizin bütünlüğü, ülkemizin beraberliği ve ülkemizin sevgi yumağı içinde bir arada bulunmasıdır. Bizim kendi içimizde barışık olmamız lazım. Sporda söylemlerimize dikkat ederek bunun önüne geçmenin yollarını herkesin bulmasını inanıyorum. Türk sporunda özellikle futbolda sevgili iklimini başarılı kılmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Haberin Devamı

“TESİSLERİMİZİN BİTMESİ BİRAZ ZAMAN ALACAKTIR”

Kemerburgaz’daki antrenman tesisi hakkında yorumlarda bulunan Dursun Özbek, “Oradaki yerleşkemizin kabası bitti, ince işlerini yapıyoruz. Sağ olsun İbrahim kardeşim ve GSYİAD üyeleri iki sahamızı yapıyor. Diğerlerini de yapacağız. GSYİAD, Galatasaray’a büyük destek veriyorlar. Çağrımıza her zaman cevap veriyorlar. Her zaman da gururla bahsedeceğimiz bir dernek. Yeni yerleşkemiz, Florya’nın bulunduğumuz yere göre kapalı alan olarak 3-4 misli büyük bir yer. Tesislerimizin bitmesi biraz zaman alacaktır ama hepimizin iftihar edeceği, getirdiğimiz yıldız futbolcuların burada daha performanslarını yukarıya çıkaracak bir tesis olarak bitirmek üzereyiz. Buradaki çok kişinin, derneklerin çok büyük destekleri oldu. Bütün Galatasaray camiasının bize gösterdiği yaklaşımdan dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Haberin Devamı

“DEPREM BÖLGESİNDE YAŞANAN ACILARIN UNUTULDUĞU GİBİ HİSSİYATIM VAR”

29 Mart’ta Kahramanmaraş’ta iftar yemeği düzenleyeceklerini söyleyen Özbek, “Ramazan ayı 11 ayın sultanı. Birleşmenin, yardımlaşmanın dönemi. 6 Şubat’ta meydana gelen depremde Galatasaray Spor Kulübü, deprem bölgesine ilk ulaşan kulüptür. Buradaki faaliyetlerimiz herkese örnek olacak şekilde herkes tarafından dile getirilmektedir. Dolayısıyla bu güzel ayda 29 Mart’ta yine deprem bölgesindeyiz. Maraş’ta Nef Vakfı ile yapmış olduğumuz konteyner kentte bir iftar düzenliyoruz. Bu iftara hepiniz davetlisiniz. Çünkü oradaki insanlar, deprem bölgesinde yaşanan acıların unutulduğu gibi hissiyatım var. Bunu unutmamak lazım. Oradaki yaralar bitmedi. Galatasaray olarak özellikle kalıcı konutlar çerçevesinde büyük işlerin peşindeyiz. 300’e yakın Maraş’ta, Adıyaman’da ve Hatay’da bu projeler devam ediyor. Ama daha önemlisi Ramazan gününde depremzede kardeşlerimizle beraber olmak onlara büyük mutluluk veriyor” diye konuştu.

YORUM YAZ