MENÜ

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella: Türk milletinin ruhuna sahipler

Türkiye Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, tarihi Almanya galibiyetinin ardından oyuncuları hakkında övgü dolu ifadeler kullandı. İtalyan hoca, 3-2 kazandığımız müsabakanın ardından Türk milletinin ruhunun altını çizdi.

Türkiye, zorlu Almaya deplasmanından 3-2'lik zaferle ayrılarak müthiş bir galibiyete imza atarken teknik direktör Vincenzo Montella, futbolcularını övdü. İtalyan teknik direktör, oyuncularımızla gurur duyduğunun altını çizdi.

Haberin Devamı

İşte A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella'nın açıklamaları:

"Böyle bir galibiyet aldığımız için gerçekten mutluyum. Almanya'da 72 yıldır kazanamıyorduk. 18 yıldır da yenemiyorduk Almanya'yı. Kazandığımız için gerçekten gururluyum. İnanılmaz güzel bir sonuç aldık. İnsanlarımız için de çok mutluyum. Kendi evimizde gibi oynattılar bizi. Bizim kafamız bir sonraki maçta olacak. Gruptan birinci olarak çıkmak istiyoruz. Bunun için hemen çalışmalara başlayacağız. Ama dediğim gibi, taraftarımıza verdikleri destek için de teşekkür ediyorum."

"Mesela ilk yarıda çok erken bir gol yedik. Ama hiçbir zaman, asla pes etmeyen bir ruh var ya, ondan bahsediyorum. Bizim çocukların hepsinde bu var. Onların sayesinde bu sonuçları alabiliyoruz. Teknik ve taktik anlamında, her şeyi bilen ve görebilen oyunculara sahibiz. Asıl fark yaratan takım ruhu ve o milliyetçilik ruhu. Bizim çocuklar, sahada kötü giden anlarda bile ruhlarıyla sahada kendilerini ön plana çıkarabiliyorlar. Çok büyük bir detay bu. Bu milliyetçilik duygularıyla hareket eden futbolcularımla gurur duyuyorum. Çünkü çok önemli bir detay bu."

YORUM YAZ