Vefa Küçük: Sandıklar aynı anda sayılacak

Vefa Küçük, “20 binden fazla oyun sayımı sabaha kadar sürer” endişesini giderdi: Oy verme işlemi bittikten sonra, vereceğimiz işaretle 38 sandık aynı anda açılacak. Sayım kısa sürede tamamlanacak

30 Mayıs 2018, Çarşamba 06:00
- A +
Vefa Küçük: Sandıklar aynı anda sayılacak
Hafta sonunda başkanını seçen Galatasaray’ın kongresinde 4803 üye oy kullandı. Oy verme işlemi saat 15.00’te sona erdi. Buna rağmen sayımın tamamlanması, sandıklar tek tek açıldığı için saat 22.00’yi buldu. Pazar günü sandığa gidecek olan Fenerbahçe’de 20 binden fazla üyenin kongreye katılması bekleniyor. Oy verme işlemi saat 17.00’ye kadar devam edecek. Durum böyle olunca herkesin aklına, “Bu kadar fazla oyun sayımı sabaha kadar sürer” endişesi düştü.

‘Her sandıkta 5 kişi’

Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, bu endişeleri giderdi. Küçük, FANATİK’e yaptığı açıklamada, “38 sandıkta oy kullanılacak. Her sandıkta 3 kişi oy sayımı için hazır bulunacak. Ayrıca başkan adaylarının ekibinden 1’er kişi olacak. Sandık başına maksimum 700 oy olacak. Üyelerin oy verme işlemi bittikten sonra, vereceğimiz işaretle birlikte sandıklar aynı anda açılacak. Bu sayede sayım kısa sürede tamamlanacak” ifadelerini kullandı.

‘Divanı yönetmem istendi’

Vefa Küçük, stadın içine polis girmeyeceğini, sadece oy hakkı olan üyelerle medya mensuplarının alınacağını söyledi. Küçük, “Her iki aday da kongre divanına benim başkanlık yapmamı istedi. Bundan dolayı mutluyum. Tarafsız bir şekilde görevimi yerine getireceğim” dedi.

Yusuf Dursun

Aziz Yıldırım: Adını bir daha anmam


Ali Koç: Adımı anmadan duramaz

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...