MENÜ

Van Gaal istatistiklerle konuştu!

Manchester United Menajeri Louis Van Gaal, berabere kalınan West Ham United maçının ardından rakip menajer Sam Allardyce'ın ''uzun toplarla oynayan bir takım olmuşlar'' eleştirisine istatistiklerle yanıt verdi.

10 Şubat 2015, Salı 18:49 Son Güncelleme:
- A +
Van Gaal istatistiklerle konuştu!
Premier Lig'de hafta sonu oynanan ve 1-1 sona eren West Ham United-Manchester United karşılaşmasının ardından West Ham Menajeri Sam Allardyce, United'ı uzun top oynayan bir takım olarak eleştirmişti.

Burnley ile oynanacak Premier Lig maçı öncesi basın mensuplarının karşısına geçen Hollandalı menajer Louis van Gaal, kendisine bu konuda soru geleceğini bildiği için, toplantı esnasında elindeki istatistiki verileri ortaya koyarak, Sam Allardyce'ın eleştirilerini cevapladı.

''Maçtan sonra istatistikleri inceledim. Big Sam'in (Sam Allardyce) maçı doğru yorumlamadığını üzülerek söylemek istiyorum.''

''Eğer istatistiklere bakarsanız, evet uzun top oynadığımızı görebilirsiniz, ancak bu forvete şişirilen uzun toplar değil, kanat oyuncularımıza oynadığımız toplar.''

İstatistiklere bakıldığında ise, West Ham United'ın forvetlere gönderdiği uzun topların oranı yüzde 71'ken, Manchester United'da bu oran yüzde 49'da kalıyor.

Öte yandan Van Gaal, istatistik kağıtlarını basın mensuplarına verip West Ham Menajeri Allardyce'a göstermelerini de istedi.

İşte West Ham United-Manchester United maçının istatistikleri:

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...