Valerie Garnier: "Oyuncularım son ana kadar kazanacağımıza inandılar ve kazandılar"

Kadınlar Basketbol Süper Ligi Yarı Final beşinci ve son maçında Galatasaray’ı 54-51 yenerek finale yükselen Fenerbahçe’nin başantrenörü Valerie Jeanne Marie Garnier, son saniyeye kadar mücadele ederek kazandıklarını söyledi.

04 Mayıs 2019, Cumartesi 19:28 Son Güncelleme:
- A +
Valerie Garnier: 'Oyuncularım son ana kadar kazanacağımıza inandılar ve kazandılar'

Kadınlar Basketbol Süper Ligi Yarı Final beşinci ve son maçında Galatasaray’ı 54-51 yenerek finale yükselen Fenerbahçe’nin başantrenörü Valerie Jeanne Marie Garnier, mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Son saniyeye kadar mücadele ederek kazandıklarını söyleyen Garnier, "Beş maçlık seri, belki de kariyerimin en zor serisidir. Hem Galatasaray ile karşılaşmak hem de son maçın son çeyreğine 8 sayı geride girmek zorluydu. Ancak oyuncularım son ana kadar kazanacağımıza inandılar ve kazandılar. Şimdi finaldeyiz." diye konuştu.

Finalde normal sezon lideri Çukurova Basketbol ile karşılaşacaklarını aktaran Fransız çalıştırıcı, "Şu ana kadar sadece yarı final serisine odaklanmıştık. Pazartesi gününden itibaren Çukurova Basketbol serisine çalışacağız. Zor olacaktır ama hiçbir seri Fenerbahçe-Galatasaray serisinin yerini tutmaz. Normal sezonu ilk sırada bitirdiler ve saha avantajına sahipler." ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...