MENÜ

Uyku problemi nasıl giderilir? Uyku problemine son! - Orijinal Yoga Sistemi

Uyku problemi için en etkili çözüm yolları nelerdir? Yoga yapmak, uyku probleminiz için etkili bir çözüm yolu mu? Cevabı: Evet! Üst üste 6. kez Dünya Yoga Şampiyonu ve Yoga Olimpiyat Şampiyonu olan Merve Tanrıverdi tarafından hazırlanan “Akşam İçin Yoga/ Rahat Uyku/Uyku Problemine Son” videosu ile gün boyu yaşanan stres ve gerginliklerden kurtulup rahat bir uyku uyumak mümkün. Orijinal Yoga Sistemi’ne ait tekniklerden oluşan bu pratik video sayesinde yaşanan fiziksel ve zihinsel rahatlama ile uyku problemlerinden kurtulabileceksiniz. İşte Merve Tanrıverdi'nin “Akşam İçin Yoga/ Rahat Uyku/Uyku Problemine Son” videosu...

05 Mart 2021, Cuma 23:01 Son Güncelleme:
- A +

Günümüzde birçok kişi sağlıklı ve mutlu bir yaşam istiyor ve bunun yollarını arıyor. İçinde bulunduğumuz Covid-19 sürecinde bedensel olarak daha az hareket etmenin getirdiği fiziksel sorunları aşmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek, oluşan gerginlik ve stresi ortadan kaldırmak için Uluslararası Yoga Federasyonu’na (UYF) üye uzman antrenörler, herkesin evlerinde rahatlıkla uygulayabileceği Orijinal Yoga Sistemi tekniklerinden oluşan faydalı videolar hazırlıyor.

Üst üste 6. kez Dünya Yoga Şampiyonu ve Yoga Olimpiyat Şampiyonu olan Merve Tanrıverdi tarafından hazırlanan “Akşam İçin Yoga/ Rahat Uyku/Uyku Problemine Son” videosu ile gün boyu yaşanan stres ve gerginliklerden kurtulup rahat bir uyku uyumak mümkün. Orijinal Yoga Sistemi’ne ait tekniklerden oluşan bu pratik video sayesinde yaşanan fiziksel ve zihinsel rahatlama ile uyku problemlerinden kurtulabileceksiniz.

Orijinal Yoga Sistemi videolarının danışmanlığını Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf yapıyor. UYF Başkanı Manaf, Orijinal Yoga Sistemi ile ilgili şu noktalara dikkat çekiyor: “Gerçek Yoga yani Orijinal Yoga Sistemi, evrensel bir spordur. Tüm sporların hem atası hem de anasıdır. Yeryüzünde mevcut olan tüm sporlar yoga temelinin üzerine oturur. Sekiz basamaklı Orijinal Yoga Sistemi’nin üçüncü basamağı Asana olarak adlandırılan duruşlardan oluşur. Asanalar, tam fiziksel ve zihinsel rahatlamaya ulaşmak için bedeni ve zihni uyumlu bir şekilde harmanlar. Orijinal Yoga Sistemi’ndeki duruşların düzenli uygulanması fizyolojik sistemi tümüyle gençleştirir. Duruşlar sağlık, güzellik, güç, dayanıklılık, hafiflik, aydınlık, sinirsel dinginlik ve mutluluk verir. Omurga esnekliğini artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir. Düzenli uygulama mükemmellik getirir. Orijinal Yoga Sistemi’nde yer alan duruşlar aşama aşama, belirli bir sırada ve uzman eşliğinde uygulandığında beden ve ruh sağlığına çok önemli yararlar sağlar. Etkili olmalarının en büyük sebebi, doğru nefes ve konsantrasyon eşliğinde uygulanmalarıdır.”

Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf, “Akşam için Yoga/Rahat Uyku/Uyku Problemine Son” videosundaki tekniklerin faydalarını ise şu şekilde anlattı: “Uyku, organizmanın doğal ihtiyaçlarından biridir. Bedenin dengesini korumak için sağlıklı uyku şarttır. Bu videoda uyku sorunu yaşayan kişilerin yararlanabileceği çok özel Orijinal Yoga Sistemi teknikleri yer almaktadır. Videoda yer alan teknikler ile sinir sistemi gevşemekte, yatışmakta, fiziksel ve zihinsel gerginlik atılmaktadır. Tüm gerginlik atıldığı için uyku derin ve sağlıklı olmaktadır.”

Üst üste 6. kez Dünya Yoga Şampiyonu ve Yoga Olimpiyat Şampiyonu olan Merve Tanrıverdi, duruşları uygularken bedeni zorlamadan çalışılmasının önemini vurguladı. Tanrıverdi, “Videodaki teknikleri düzenli bir şekilde uygulayarak daha sağlıklı ve kaliteli bir uykuya merhaba diyebileceksiniz” diyerek, herkesi Orijinal Yoga Sistemi’nin bütünsel sağlığı pozitif yönde destekleyen çok etkili tekniklerini uygulamaya davet etti. 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...