MENÜ

Uluslararası Para Masa Tenisi Turnuvası’nda 9 madalya

Slovenya’nın Lasko kentinde düzenlenen Uluslararası Para Masa Tenisi Turnuvası’nda mücadele eden milli sporcular, 2 altın, 3 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 9 madalya kazandı

11 Mayıs 2019, Cumartesi 23:28 Son Güncelleme:
- A +
Uluslararası Para Masa Tenisi Turnuvası’nda 9 madalya

Slovenya’nın Lasko kentinde düzenlenen Uluslararası Para Masa Tenisi Turnuvası’nda mücadele eden sporcular, 2 altın, 3 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 9 madalyayla organizasyonu tamamladı. 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları için puan niteliği taşıyan turnuvada, erkekler klas 4’te Abdullah Öztürk, kadınlar klas 7’de Kübra Korkut altın madalyaya uzandı.

Kadınlar klas 3’te Nergiz Altıntaş, klas 9’da Neslihan Kavas bronz madalya elde etti. Erkekler takım mücadelelerinde, Abdullah Öztürk, Nesim Turan ve Süleyman Vural’dan oluşan klas 4 takımıyla, kadınlarda Neslihan Kavas, Ümran Ertiş ve Merve Cansu Demir’den oluşan klas 10 takımı gümüş, Nergiz Altıntaş ve Hatice Duman’ın yer aldığı klas 3 takımı ise bronz madalya kazandı.

Karışık takım maçlarında ise klas 7’de Kübra Korkut Alman partneriyle gümüş, klas 4’te de İrem Oluk Koreli partneri ile bronz madalyayı boynuna taktı.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...