UEFA'dan bilet açıklaması

Corona virüs nedeniyle UEFA'nın ertelediği Şampiyonlar Ligi İstanbul finalinin biletleri ile ilgili henüz netlik kazanan bir durum yok. Bilet satın almak ya da işlem yapmak için siteye girildiğinde yeni tarih oluşturulmadığından işlem yapılamadığı ifade ediliyor. Ayrıca UEFA'nın sitesinden yakın zamanda konuyla ilgili bir duyuru yapılacağı da bildirildi.

25 Mart 2020, Çarşamba 14:25 Son Güncelleme:
- A +
UEFA'dan bilet açıklaması

UEFA, yeni tip corona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi final karşılaşmalarının süresiz ertelendiğini açıkladı.

UEFA'dan yapılan açıklamada, mayıs ayında oynanması planlanan erkek futbolunda Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi final karşılaşmaları ile kadın futbolundaki Şampiyonlar Ligi finalinin koronavirüs tedbirleri kapsamında ertelendiği duyuruldu.

Karşılaşmaların oynanacağı tarihlerin, UEFA Başkanı Aleksander Ceferin öncülüğünde kurulan çalışma grubu tarafından belirleneceği ve daha sonra açıklanacağı ifade edildi.

Sezon başında açıklanan takvime göre UEFA Şampiyonlar Ligi finalinin, 30 Mayıs'ta İstanbul'daki Atatürk Olimpiyat Stadı, UEFA Avrupa Ligi finalinin 27 Mayıs'ta Polonya'daki Gdansk Stadı, UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi finalinin ise 24 Mayıs'ta Avusturya'daki Viola Park'ta oynanması planlanıyordu.

Bu açıklamaların ardından bilet alanların ya da almak isteyenlerin akıbetleri belirsizliğini koruyor. Bilet satın almak ya da işlem yapmak için siteye girildiğinde yeni tarih oluşturulmadığından işlem yapılamadığı ifade ediliyor. Ayrıca UEFA'nın sitesinden yakın zamanda konuyla ilgili bir duyuru yapılacağı da bildirildi. 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...