MENÜ

UEFA ceza vermedi! "Asker Selamı" soruşturmasında ceza yok

Euro 2020 elemelerinde A Milli Takım oyuncularının verdiği "asker selamı" üzerine UEFA soruşturma açmıştı. UEFA'nın yaptığı geniş kapsamlı soruşturma sonrasında ceza vermeyeceği bilgisi açıklandı.

12 Aralık 2019, Perşembe 16:11 Son Güncelleme:
- A +
UEFA ceza vermedi! 'Asker Selamı' soruşturmasında ceza yok

Euro 2020 elemelerinde A Milli Takım oyuncuları özellikle 1-1 berabere biten Fransa maçında Kaan Ayhan'ın golünden sonra verdiği "asker selamı" üzerine UEFA soruşturma açmıştı. UEFA'nın Arnavutluk ve Fransa maçlarında gollerden sonra asker selamı vermesiyle ilgili soruşturmada sadece para cezası verileceği açıklandı.

50 bin Euro para cezası

UEFA, 2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde A Milli Takım futbolcularının, Arnavutluk ve Fransa maçlarında gollerden sonra asker selamı vermesiyle ilgili soruşturmada, Türkiye'ye herhangi bir ceza vermedi. UEFA'nın tribün olaylarından dolayı Türkiye'ye 50 bin Euro para cezası verdiği belirtildi. A Milli Takım oyuncularının asker selamı vermeleri nedeniyle hem Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) hem de futbolcular hakkında soruşturma başlatan UEFA, bu dosya ile ilgili kararını açıkladı. TFF 1'inci Başkanvekili Servet Yardımcı, Demirören Haber Ajansı'na (DHA) yaptığı açıklamada "Asker selamıyla ilgili herhangi bir ceza söz konusu değil. UEFA sadece tribün olaylarıyla ilgili TFF'ye 50 bin Euro para cezası verdi" şeklinde konuştu.

DHA


> UEFA'nın kararında Hamit Altıntop etkisi


YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...