MENÜ

Türkiye'ye yeni Şampiyonlar Ligi seçeneği!

Normal şartlar altında 29 Mayıs'ta İstanbul'da oynanması planlanan Şampiyonlar Ligi finalinin Türkiye'den alındığı kısa süre içerisinde açıklanacak. Devler Ligi için de dış basında flaş bir formül ortaya atıldı. 2023'te hem Şampiyonlar Ligi hem de Süper Kupa'nın, Türkiye'de oynanması gündemde.

13 Mayıs 2021, Perşembe 06:58 Son Güncelleme:
- A +
Türkiye'ye yeni Şampiyonlar Ligi seçeneği!

Geçen yıl Türkiye'de gerçekleşecek olan Şampiyonlar Ligi finali koronavirüs tedbirleri nedeniyle Portekiz'e alınmıştı. Normal şartlar altında İstanbul'un, 2020-2021 sezonunun Devler Ligi finaline 29 Mayıs tarihinde ev sahipliği yapması bekleniyordu. Ancak iki İngiliz takımı; Manchester City ve Chelsea arasında oynanacak olan Devler Ligi finalinin geçtiğimiz günlerde tekrar Türkiye'den alınacağı belirtildi. Konuyla ilgili olarak da resmi açıklamanın kısa bir süre içerisine gelmesinin beklendiği bildirildi. 

Yoğun baskı altındalar

Ancak flaş bir gelişme yaşandı. Dış basında yer alan haberlere göre, 2023 yılında yani 2 sezon sonra Türkiye'ye, hem Şampiyonlar Ligi finali hem de Süper Kupa'nın aynı anda verilebileceği bilgisine ulaşıldı. İngilizler tarafından yoğun bir baskı altında kalan UEFA'nın, bu şekilde Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yıldönümünde ülkemize bir jest yapmayı planladığı edinilen bilgiler arasında yer alıyor.


YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...