Türkiye'den Fransa çıkarması!

Gazetemizin İnternet Sorumlusu Umut Eken, Fransa - Türkiye maçı öncesi Paris'den son durumu aktardı. Futbolun içinde kalmamız gerektiğini ifade eden Eken, ''Ben Milli Takımımızdan çok umutluyum. Futbol koşullarından suni gündeme dalmazsak, zaten bu saate kadar da o tarafa kaymadık, kayacağımızı da düşünmüyorum. Futbolun içinde kalırsak bu akşam futbol adına çok güzel ve renkli işler yapacağımızı düşünüyorum'' yorumunu yaptı.

14 Ekim 2019, Pazartesi 17:34 Son Güncelleme:
- A +

Fanatik Gazetesi İnternet Sorumlusu Umut Eken, Fransa-Türkiye maçı öncesi Paris'den son durumu aktardı:

Hükümetimizin de ciddi bir ilgisi var. Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu, dün geldi öğleden sonra akşam idmanına da yetişti. TFF Başkanı Nihat Özdemir'le birlikte onlar da takipteler.

Bir de tabi başka bir suni gündem var. Fransız gazeteciler, 40 bin Türk taraftardan bahsettiler ama hem Deschamps'a hem de bizim heyetimize bu biraz abartılı geldi. 80 bin taraftar olması bekleniyor ama bunun 40 bininin Türk taraftarı olmasının çok mümkün olmadığı gözüküyor. Çünkü Fransa için de çok önemli bir maç.

Dün idmanı takip ederken stadı da gezdik, koltuklara 50-60 bin civarında Fransız bayrakları bırakılmıştı. Ben çok normal koşullarda, futbolun kurallarının gerektirdiği ölçüde, futbol atmosferinin elverdiği ölçüde bir maç oynanacağına inanıyorum. İki taraf da sadece maça konsantreler. Fransız futbolcular zaten çok da bizim sınırlarımız ötesinde yaşanan olaylardan haberlerinin olduğunu da düşünmüyorum. Bizim oyuncularımız da durumun bilincinde.

Çok genç ağırlıklı bir kadromuz var ve yeni bir jenerasyon yakaladık. Özellikle savunma hattında; Merih, Kaan, Çağlar, Umut Meraş gibi oyuncularımızın olduğu bir grup var. Böylesine önemli bir maç öncesi onları çok rahat ve kendilerine çok özgüvenli gördüm. Sanki bu tür büyük finalleri yıllardır oynuyorlarmış gibiler. Merih'le kısa bir sohbet etme imkanımız oldu. Takımın en rahat isimlerinden birisiydi.

Ben Milli Takımımızdan çok umutluyum ve futbol koşullarından suni gündeme dalmazsak, zaten bu saate kadar da o tarafa kaymadık, kayacağımızı da düşünmüyorum. Futbolun içinde kalırsak bu akşam futbol adına çok güzel ve renkli işler yapacağımızı düşünüyorum.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...