Volkan Demirel hedefini açıkladı: Milli Takım'ın teknik direktörü olmak!

Son olarak Hatayspor'u çalıştıran ve sezon sona ermeden görevinden ayrılan teknik direktör Volkan Demirel, A Milli Futbol Takımı hakkında açıklamalarda bulundu. Tecrübeli teknik adam, Ay-Yıldızlıların EURO 2024 performansı hakkında da dikkat çekeni ifadeler kullandı.

Volkan Demirel hedefini açıkladı: Milli Takım'ın teknik direktörü olmak!

Teknik direktör Volkan Demirel, A Milli Futbol Takımı'nın EURO 2024 performansı hakkında konuştu.

Haberin Devamı

Gruptan çıkmak için çok umutlu olduğunu belirten Volkan Demirel, "İlk maçta aldığımız galibiyetten dolayı çok mutluyuz ve bu galibiyetle bir umudumuz var. Umudumuz nedir, bugün alacağımız puan veya puanlarla birincilik veya ikincilik garanti olacaktır diye düşünüyorum. Umarım başarırız" dedi.

EURO 2024'ün Almanya'da düzenlenmesinin büyük bir avantaj olduğunu dile getiren Volkan Demirel şu ifadeleri kullandı:

"Turnuvanın Almanya'da oynanması avantajımıza. Burada bulunan taraftarlarımız olması ve bu taraftarların futbola ilgi duyması fark yaratıyor. Sokağa çıktığımızda onların ilgisine, sevgisine maruz kalıyoruz. Geçen maçta olduğu gibi Dortmund'u tekrardan kırmızıya boyayacağımızı düşünüyorum. Taraftarların gösterecekleri ilgiyle, Milli Takım'ın onuruyla guruyla orada oyuncuların yanında olmasıyla Türkiye adına güzel bir akşam olacağını düşünüyorum."

Haberin Devamı

Volkan Demirel hedefini açıkladı: Milli Takımın teknik direktörü olmak

A Milli Futbol Takımı'nın başarıları hak ettiğini vurgulayan Volkan Demirel, "Hep söylüyorum; biz bunu hak ediyoruz; hem oyuncularımızla hem taraftarlarımızla, hem ülkemizle, hem kültürümüzle hem de inancımızla her şeyimizle hak ediyoruz" diye konuştu.

A Milli Futbol Takımı'nın önünün çok açık olduğunu belirten Volkan Demirel, "Çok genç bir takımımız var. Genç olmasına rağmen tecrübeli bir takımımız var. Avrupa'da oynayan çok oyuncularımız var. Duygularımızı da buna ekleyebilirsek 2008'de başardığımızdan daha fazlasını başarabiliriz. Ben buna inanıyorum. Bu akşamki maçı geçersek eğer önümüzün çok açık olduğunu düşünüyorum" dedi.

EURO 2032'de A Milli Futbol Takımı teknik direktörü olmak istediğini açıklayan Volkan Demirel, Tivibu Spor'a verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı:

"Sağ olsun başkanımız beni EURO 2032'in elçisi olarak görevlendirdi ama hedefim inşallah o turnuvada Milli Takım'ın teknik direktörü olmak. Benim hayalim bu şekilde, umuyorum ki bu hayalimi de başarırım. Bu çok büyük bir gurur, Türk bayrağının olduğu her yerde çalışmaktan gurur duyarım. 2032'de elçiyim amam hedefim aynı zamanda teknik direktör olmak ama bu şöyle olacak; başarılarla oraya geleceğim. İnşallah bende kariyerimde başarılı olup oraya geleceğim."

YORUM YAZ