MENÜ

Türkiye'de Montella'dan istifa sorusuna yanıt! 'Provokasyon olduğunu düşünüyorum'

A Milli Takımımız, EURO 2024 öncesinde Play-off maçları sırasında hazırlık maçı kapsamında Avusturya'ya 6-1'lik skorla mağlup oldu. Müsabakanın ardından teknik direktörümüz Montella'dan önemli açıklamalar geldi. İtalyan hoca, kendisine yöneltilen istifa sorusuna ise 'provokasyon' cevabını verdi.

Avusturya deplasmanında 6-1'lik skorla kaybeden Türkiye'de teknik direktör Montella, mücadelenin ardından konuştu. İtalyan hoca, üzgün olduğunu söylerken istifa sorusunu da yanıtladı. 

Haberin Devamı

İşte Montella'nın maç sonundaki açıklamaları:

"Üzgün olduğumu söyleyebilirim buraya gelen ve bizi izleyen taraftarımız için. İlk yarıdaki futbol ve ikinci yarıdaki futbol çok farklı, öyle bir maç oldu. Baktığınızda ilk yarıda iyi bir futbol oynadığımızı söyleyebilirim. Kesin bir şey var geliştirmemiz gereken, o da gol atmak. İkinci yarıda da onların golünden sonra birlikteliğimizi bozduk ve sonrasında olanlar oldu. Bu sonuç için çok üzgünüm. Bazı test etmemiz gereken bölgeler de vardı. İstediğim cevapları aldım açıkçası. Bugünden itibaren de maçları izlemeye devam edeceğiz ve en iyi grubu bir araya getireceğiz."

Milli takımımızın geçmişine bakmak gerekirse, bazı şeyleri geliştirmemiz gerekiyor. Denge getirmemiz gerekiyor. Bugün de negatif anları daha iyi bir şekilde sindirmemiz gerekiyor.  Geçmişte baktığınızda Fransa'yı yeniyorduk, İzlanda'ya kaybediyorduk ama şu anda olması en doğru zaman çünkü bu bizi geliştirecektir

"İlk yarıda oynadığımız futbol, fena bir futbol değildi. Şu detayları unutmamak gerekiyor, kendi kulüplerinde az süre alan oyuncular, genç oyuncular da vardı, bu ritimde oynamaya alışkın olmayan oyuncular da vardı. Bunu da hesaba katmamız gerekiyor. İlk yarıda pozisyonlara da girdik. Aslında baktığınızda, bu ağır mağlubiyetten sonra dengelerin benim tarafımdan gelmesi gerekiyor. Almanya galibiyetin sonra da dengeli kalmamız gereken anlar vardı. Ben oynadığımız ilk yarı itibariyle, o noktadan itibaren çalışmaya devam edeceğim."

Haberin Devamı

'Cesaret eksikliği yaşandı'

"Rakamsal üstünlüğünüz varsa oyun kurmak zorundasın. Son 30 metrede 7 kişi varsa senden oyun kurmak zorundasın. Bu benim düşüncem. Rakipler adam adama oynamadığı sürece öyle bir riski göze almayacağız. Bu tarz oyun kurmalar ve oyun kurguları oturduğunda size maç esnasında inanç ve cesaret veriyor. İkinci yarıyı seyretmedim tekrar ama biz daha az oyun kurduk arkadan ve daha çok gol yedik. O anda zorlandık ve cesaret eksikliği yaşandı orada. Bu sadece benim için değil, oyuncular için de geçerli."

'Bunlar normal şeyler'

"TFF Yönetim Kurulu'nun bugüne kadar yaptığı hatalar ve skandallar sizi ve futbolcuları etkiledi mi?" sorusuna Montella, "30 yıldır bu işin içindeyim, her seferinde bu tarz problemlerin yaratıldığını görüyorum. Bunlar normal şeyler, burada zihinsel dengem olmasaydı, bu işi yapmamam gerekiyordu ve bu seviyelere ulaşmamam lazımdı" dedi. 

Haberin Devamı

"Farklı mağlubiyet sonrası istifa etmeyi düşünüyor musunuz?" sorusuna ise Montella şu şekilde cevap verdi: 

Bu soruya cevap vermeyeceğim. Provokasyon olduğunu düşünüyorum. Siz mesela soru sorarken hata yaptığınızda işi bırakıyor musunuz? Gereksiz bir provokasyon olduğunu düşünüyorum ve cevap vermeyeceğim.

 

YORUM YAZ