MENÜ

Avrupa Şampiyonası'nın favorileri açıklandı: Türkiye'nin sıralaması belli oldu!

Avrupa Şampiyonasına az bir süre kala heyecan her geçen gün biraz daha artıyor. Vincenzo Montella yönetimindeki A Milli Takım, Almanya'da düzenlenecek dev organizasyondaki yerini alırken 24 takım olacağı şampiyonanın favori sıralaması açıklandı. Türkiye Milli Takımı, kaçıncı sırada yer alacak? İşte tüm detaylar...

Avrupa Şampiyonası'nın favorileri açıklandı: Türkiye'nin sıralaması belli oldu!

Vincenzo Montella yönetimindeki A Milli Futbol Takımı'nın da mücadele edeceği EURO 2024'e sayılı günler kaldı. Almanya'nın ev sahipliği yapacağı dev organizasyondaki favoriler açıklandı.

Haberin Devamı

Goal'in hazırladığı listede Türkiye'nin yeri dikkat çekti. Tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonası heyecanı yaşayacak Gürcistan, son sırada yer aldı. Dev organizasyonun favorisi ise Fransa olarak gösterildi.

Goal'in hazırladığı sıralama şu şekilde:

24 - Gürcistan
23 - Arnavutluk
22 - Polonya
21 - Sırbistan
20 - İskoçya
19 - Romanya
18 - Slovenya
17 - Çekya
16 - İsviçre
15 - Slovakya
14 - Ukrayna
13 - TÜRKİYE
12 - Danimarka
11 - Hırvatistan
10 - Hollanda

Avrupa Şampiyonasının favorileri açıklandı: Türkiyenin sıralaması belli oldu

Dev turnuvada favoriler ise şu şekilde:

9 - Avusturya
8 - Macaristan
7 - İtalya
6 - İspanya
5 - Almanya
4 - İngiltere
3 - Belçika
2 - Portekiz
1 - Fransa

TÜRKİYE'NİN GRUBU

A Milli Futbol Takımı, EURO 2024'te F Grubu'nda yer alacak. Ay-yıldızların dev organizasyondaki rakipleri Gürcistan, Portekiz ve Çekya.

Haberin Devamı

Almanya'da 10 şehirde gerçekleştirilecek organizasyon 14 Haziran - 14 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek. Almanya'daki dev turnuvaya Berlin, Köln, Münih, Frankfurt, Hamburg, Dortmund, Leipzig, Gelsenkirchen, Stuttgart ve Düsseldorf şehirleri ev sahipliği yapacak.

Avrupa Şampiyonasının favorileri açıklandı: Türkiyenin sıralaması belli oldu

Avrupa Şampiyonası'nın açılış maçı Münih'teki Allianz Arena, final karşılaşması ise Berlin'deki Olimpiyat Stadı'nda oynanacak. Dev heyecanda grup maçları 26 Haziran'da sona erecek. 29 Haziran'da ise son 16 turu maçları oynanacak.

EURO 2024'te çeyrek final heyecanı 5 Temmuz'da, 9 Temmuz'da yarı final maçları oynanacak. Avrupa Şampiyonası'nın kazananı 14 Temmuz'da Berlin Olimpiyat Stadyumu'ndaki final maçıyla netlik kazanacak.

YORUM YAZ