Türkiye Karate Şampiyonası'nda altın madalya ev sahibinin!

Diyarbakır'da ilk kez düzenlenen Türkiye Karate Şampiyonası'nda ümit kadınlar 54 kiloda yarışan Diyarbakırlı Sena Kızılaslan şampiyon oldu. Kızılaslan altın madalyayı doğum gününde hediye almadığı babasına armağan ederken, şampiyona öncesi genç karatecilerin düzenlediği gösteride asker selamı vermesi büyük alkış aldı.

15 Kasım 2019, Cuma 23:05 Son Güncelleme:
- A +

Diyarbakır'ın ilk kez ulusal seviyede bir şampiyonaya ev sahipliği yaptığı Türkiye Ümit Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası'nın açılış seremonisi, Seyrantepe Spor Tesisleri'nde yapıldı. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu?nun da izlediği şampiyonaya Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, sporcular ve halk katıldı. Açılış seremonisinin ardından başlayan programda, gösteri yapan genç karatecilerin asker selamı vermesi büyük alkış aldı.

2021'DE DE DİYARBAKIR'DAYIZ

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Diyarbakır'a Türkiye Karate Şampiyonası'nı verdiğimizde, insanların biraz tereddütleri vardı ama buraya geldikten sonra bir kardeşimiz çok güzel özetlemiş. 'Diyarbakır senden özür dilerim ön yargım için' diye bir paylaşım yapmış. O kardeşim bütün karate camiasının duygularını aktardığı için tebrik ediyorum. Buraya geldikten sonra öğrendik ki spor tarihinin ilk Türkiye Şampiyonası'nı da biz burada yapmış olduk. Ümit ediyoruz ki Diyarbakır sporla, kültürle anılmaya devam eder. Buradan bu müjdeyi de vermek istiyorum. 2021'de tekrar Diyarbakır'da olacağız. Bizden sonra da diğer federasyonların buraya geleceğini ümit ediyorum. Onları da ben buradan davet ediyorum. Gelin Diyarbakır'ın ev sahipliğini siz de yaşayın dedi.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...