Türkiye Drone Ligi 1. Etap İstanbul etabı sonuçlandı

Türkiye'de ilk kez düzenlenen TDL yarışlarının birinci etabı İstanbul, 11 Mart Cumartesi günü Bilim ve Teknoloji Haftası'nda KüçükÇiftlik Park'ta gerçekleşti.

14 Mart 2017, Salı 13:20 Son Güncelleme:
- A +
Türkiye Drone Ligi 1. Etap İstanbul etabı sonuçlandı
Özel konuklar İzzet Öz ve Fuat Güner'in de katılımı ile daha da renklenen Türkiye Drone Ligi 1. Etap Sonrası Genel Klasman şu şekilde:

Birinci, '' Kaan Atahan Ceylan'' -18 Puan
İkinci, '' Berkcan Hacımusalar'' -14 Puan
Üçüncü, '' Mert Bilaloğlu '' -12 Puan
Dördüncü, ''Evren Eşbe '' -10 Puan
Beşinci, '' Berat Özdemir'' -8 Puan
Altıncı, '' Ersin Gürel '' -6 Puan
Yedinci, '' Buğra Kaan Kabakçı'' - 4 Puan
Sekizinci, '' Dennis Riessbeck'' - 3 Puan
Dokuzuncu, '' Celaleddin Demir '' - 2 Puan
Onuncu, '' Levent Oktay'' - 1 Puan
TDL'nin birinci etap finalinde en iyi zaman , konuk pilotlardan DroneRacers takımının ''Oh Guy Fpv'' takma adlı pilotu Karan Gharbharan 'ın oldu. Diğer konuk DroneRacers pilotu '' Jedeye'' takma adlı Vince Irie ise genel klasmanda 5'inci sırada yer aldı.
Türkiye Drone Ligi'nin sezon boyunca her etabında yabancı konuk pilotlar da yer alacak. Yabancı konuklar Türkiye Drone Ligi'ndeki puanlamaya dahil edilmeyecekler.
Türkiye Drone Ligi Ödülleri Sezon Sonu Şampiyonunu Bekliyor
6 Etaptan oluşan Türkiye Drone Ligi'nin şampiyonu, sezon sonunda en yüksek puanı toplayan pilot olacak. TDL şampiyonasında 1'inci 8000 TL , 2'inci 4000 TL, 3'üncü 2000 TL ödül kazanacak. Şampiyon pilot ise aynı zamanda yurt dışındaki yarışlarda ülkemizi temsil etmeye hak kazanacak. Türkiye Drone Ligi'nde her etap sonunda TDL'nin ve sponsorlarının ilk on sıralamasında dereceye giren pilotlara mansiyon ödülleri verilecektir.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...