Türkiye'den ilk atlayış

Türkiye’nin 8 sporcuyla yeraldığı 2018 Kış Oyunları’nda piste çıkacak ilk isim; Fatih Arda İpçioğlu olacak. Kayakla atlamada olimpiyatlara katılmaya hak kazanan ilk Türk olan 20yaşındaki milli sporcu bugün normal tepe elemelerinde boy gösterecek.

08 Şubat 2018, Perşembe 06:00
- A +
Türkiye'den ilk atlayış
2018 Kış Oyunları’nda olimpiyat ateşi, yarınki açılış seremonisiyle yanacak. Güney Kore’nin Pyeongchang şehrinin ev sahipliği yapacağı organizasyonda Türkiye 8 sporcuyla mücadele edecek. Ülkemiz için ise, yarışma heyecanı bugün başlayacak. 20 yaşındaki sporcumuz Fatih Arda İpçioğlu, kayakla atlamada normal tepe elemeleri için Türkiye adına piste çıkacak ilk isim olacak. Elemeler TSİ 14.00’te başlayıp, EuroSport ve TRTSpor’dan naklen yayınlanacak. Geçen ay Erzurum’daki FIS Kıtalararası Kayakla Atlama Yarışları’nda 127,5 metrelik atlayış yapan İpçioğlu, tarihi bir başarı elde edip, bu branşta olimpiyatlara katılmaya hak kazanan ilk Türk sporcu olmuştu.

Kafilenin en genci Ayşenur Duman

2014 Sochi’de buz dansında ilk kez katılan Alisa Agafonova ve Alper Uçar çifti, 2. kez olimpiyatta yer almanın gururunu yaşacak. Kafiledeki diğer isimler; Hamza Dursun, Ömer Ayçiçek, Ayşenur Duman (Kayaklı Koşu), Serdar Deniz, Özlem Çarıkçıoğlu (Alp disiplini) ise, olimpiyat heyecanını ilk defa tadacak. Ay-Yıldızlı ekibin en küçük ismi ise, Ayşenur.

Fatih Arda İpçioğlu: “Gelecek nesillere örnek olacak bir başarıya imza attığım için mutlu ve gururluyum. Benden istenilen her şeyi yaptım. Daha fazlasını kendim için yapmak istiyorum.”

Ömer Ayçiçek: “Kornişleri ayağıma bağlayarak kaymaya başladım. Kotayı geçebilmek için yıllık 6 bin kilometre koştuk. Şimdi ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğim.”

Özlem Çakırçıoğlu: “Umarım olimpiyat yolunda ülkemi temsil ederken, geride kalan arkadaşlarım da beni örnek alır ve spora devam ederler.”

Hamza Dursun: “Barajı geçmek bir yılı alıyorsa, madalya almak daha uzun süre alacaktır. Hedefimiz en iyisi yapmak”

Serdar Deniz:  “Kış sporlarında henüz istenilen seviyede değiliz. Yeni yeni gelişiyoruz. Madalya beklentimiz yok ama en iyi mücadelemizi ortaya koyacağız”.

Ayşenur Duman:  “Biz performans olarak orta sıralardayız. Daha iyi olacağımıza inanıyorum. İlkini başardım ve bundan sonra da olimpiyat hedefim devam edecek”.

Alper Uçar:  “Uzun programa kalacak 20 takım arasına girmerek buzda tarih yazmak istiyoruz”.

Alisa Agafonova: “Kış oyunlarına ikinci kez davet edildik ve Türk halkını gururlandırmak için mücadele edeceğiz.”

HATİCE YÜCEL
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.