MENÜ

"Türk Milli Takımı'nda oynamak daha kolay"

Almanya 1. Futbol Ligi takımlarından VfB Stuttgart'ta oynayan Alman Milli Takımı oyuncusu Serdar Taşçı, Türk Milli Takımı'nda yer bulmanın daha kolay olduğunu, Alman Milli Takımı için rekabetin daha büyük olduğunu söyledi.

20 Haziran 2011, Pazartesi 15:31 Son Güncelleme:
- A +
'Türk Milli Takımı'nda oynamak daha kolay'

Serdar, Alman spor dergisi Kicker’de yer alan röportajında, Türk Milli Takımı’nı tercih etmediği için pişmanlık duyup duymadığı şeklindeki bir soruya karşılık, "Hiç bir zaman pişmanlık duymadım. Tabii ki Türk Milli Takımı’nda yer bulmak daha kolay. Alman Milli Takımı için rekabet daha büyük. Başarılı olmak için çok sıkı çalışman gerekiyor. Ama bu da gelişmen için iyi" şeklinde konuştu.

Bundesliga’da bu sezon neden başarılı olamadıklarının sorulması üzerine de Serdar, takım olarak iyi oynamadıklarını, kendisinin de daha iyi oynayabileceğine inandığını belirterek, sezon boyunca 3 teknik direktör değiştirdiklerini, bunun da futbollarını olumsuz yönde etkilediğini ifade etti.

Avrupa’nın diğer liglerinden kendisine tekliflerin geldiğinin hatırlatılması üzerine de Serdar, "Doğru, iyi kulüplerden teklifler geldi. Ben kendime güveniyorum, temelde gerekli kaliteye sahibim. Ancak bu yıl başka bir kulübe geçme konusunu düşünmedim" dedi.

VfB Stuttgart ile olan sözleşmesinin 2014 yılında sona ereceğinin hatırlatılması ve gelecekte hangi kulüpte oynamak istediğinin sorulması üzerine de Serdar, her futbolcunun oynamak istediği Avrupa’da 8 ile 10 iyi kulübün bulunduğunu belirterek, "Hayalimdeki takım her zaman FC Barcelona’ydı. Neden günün birinde orada oynamayayım ki" diye konuştu.

Avrupa’daki en iyi ligin hangisi olduğu sorusuna karşılık ise Serdar, en iyi ligin İngiliz ligi olduğunu, burada 6 ya da 7 iyi takım bulunurken İspanya liginde mücadelenin sadece Real Madrid ile FC Barcelona arasında olduğunu kaydetti.

2012 Avrupa Şampiyonası’nda yeniden İspanya’nın mı şampiyon olacağı şeklindeki bir soru üzerine de Serdar, İspanya’nın favori olarak gösterildiğini, ancak kendilerinin de sürekli gelişen genç bir takıma sahip olduğunu, 2012 yılında Avrupa Şampiyonu olmayı başarabileceklerini ifade ederek, şampiyonluk mücadelesinin İspanya, Hollanda ve Almanya arasında olacağına inandığını söyledi.

Serdar, kendisini daha da geliştirerek yeniden Alman Milli Takımı’nda yer almak istediğini de sözlerine ekledi.

AA

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...