MENÜ

Türk futbol severlere Neymar Jr ile Brezilya’da tanışma şansı!

Dünyaca ünlü Red Bull sporcusu, Brezilyalı futbolcu Neymar Jr, Türk futbol severlerle bir araya gelmeye hazırlanıyor. 29 Şubat tarihinde Türkiye elemelerinin başlayacağı Red Bull Neymar Jr's Five etkinliği öncesinde Türkiye’ye özel bir video ile seslenen Brezilyalı yıldız, en yetenekli hayranlarını turnuvanın Dünya Finali’ne davet ediyor. Tüm dünyadan Instagram’da futbol yeteneklerini paylaşanlar arasından seçilecek yedi ekip üyesi dünya finalinde oynama şansı yakalayacak. Buna ek olarak Türkiye’den en yetenekli katılımcı da Red Bull Neymar Jr's Five Dünya Finali’ni yerinde izleme şansına sahip olacak.

25 Şubat 2020, Salı 12:20 Son Güncelleme:
- A +

Dünya genelinde 400 binden fazla oyuncuyu sokak futbolu sayesinde birleştiren Red Bull Neymar Jr’s Five sokak futbolu turnuvası geri dönüyor. Bu sene 5. yılını kutlayacak turnuvaya adını veren Neymar Jr, organizasyon öncesinde Türkiye’ye özel bir çağrı yaptı. Türkiye’deki hayranlarına Türkçe olarak ‘Merhaba Türkiye’ diye seslenen Brezilyalı yıldız, en yetenekli hayranını Red Bull Neymar Jr’s Five Dünya Finali’ne davet etti.

Şimdiye kadar dünya genelinde 75 ülkede, 400 binden fazla oyuncunun yeteneklerini gösterdiği Red Bull Neymar Jr’s Five etkinliğinin, 5. yılında, yıldız futbolcu Neymar Jr ile tanışma fırsatını yakalayabilmek için herkes başvuru yapabilecek. Red Bull Neymar Jr’s Five Dünya Finali’nde yarışacak 7 kişilik uluslararası takımın bir parçası olmak ve bu heyecan verici finali Brezilya’da izleme fırsatına kavuşmak isteyenler Instagram’a yükleyecekleri videolarla bu hayaline ulaşabilecek.

Dünya’nın dört bir yanından futbol severlerin katıldığı Red Bull Neymar Jr’s Five Dünya Finali’nde oynama ya da izleyici olarak bu unutulmaz deneyimi yaşamak için Instagram’da maksimum 60 saniyelik futbol becerilerinizi gösteren videonuzu ‘OutPlayThemAll’ etiketini kullanarak, Türk bayrağı emojisi ekleyerek ve ‘@redbullneymarsfive’ ve ‘@redbulltr’ hesaplarını etiketleyerek paylaşmak yeterli olacak. Gönderilen videolar arasında jürinin en beğendiği yetenekler, Red Bull Neymar Jr’s Five Dünya Finali heyecanını Neymar Jr Enstitüsü’nde yaşayacak

Elemeler 15 şehirde gerçekleştirilecek

Dünyanın en iyi sokak futbolu takımı olmak isteyenlerin mücadelesine sahne olacak Neymar Jr’s Five’da Türkiye elemeleri 29 Şubat’ta İzmir, Adana, Trabzon ve İstanbul’da başlayacak. Elemeler Mersin, Kayseri, Kocaeli, Konya, Ankara, Bursa, Antalya, Eskişehir, Gaziantep ve Samsun’a uğrayacak. “Takımını topla, mahalleyi salla” diyerek sokak futbolu tutkunlarını Türkiye’nin 15 farklı şehrindeki elemelere davet eden turnuvanın Türkiye finali ise 5 Nisan’da yapılacak.

Finallerden şampiyon olarak ayrılacak takım Brezilya’da düzenlenecek Red Bull Neymar Jr’s Five Dünya Final’ine giderek, Türkiye’yi temsil edecek ve dünya şampiyonu, Neymar Jr Enstitisü’ne karşı oynama fırsatını yakalayacak. Red Bull Neymar Jr’s Five’da dünyanın en iyi sokak futbolu takımı olmak isteyenler www.redbullneymarjrsfive.com adresinden hayallerine adım atabilecek.

Gol yiyen oyuncusunu kaybeder

Dünya çapında büyük bir kitleye hitap eden Red Bull Neymar Jr’s Five’a 18 ile 25 yaş arasındaki her oyuncu katılabiliyor. Herhangi bir cinsiyet sınırlamasının olmadığı turnuvanın en önemli özelliği ise gol yiyen takımdan bir oyuncu çıkıyor olması. Beşer kişiden oluşan takımlardan birinin son oyuncusu çıktığında veya 10 dakikalık oyun süresi dolduğunda maç sona eriyor ve maçın kazananı ilan ediliyor.

Neymar Jr Enstitüsü nedir? 

Red Bull Neymar Jr’s Five Dünya Finali’nde şampiyon olacak ekibin karşısına çıkacak olan Neymar Jr Enstitüsü, Neymar’ın kurduğu kar amacı gütmeyen bir dernek. Başarılı oyuncunun çocukluğunu geçirdiği Praia Grande'de bulunan Enstitü, 7-14 yaşları arasındaki 2 binden fazla çocuk ve aileleri için barınma, yemek ve futbol gibi hizmetler veriyor.


  

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...